OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH - KLAUZULA OGÓLNA PDF Drukuj
Realizacja obowiązku informacyjnego w związku z wymaganiami art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej: RODO)
Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego PDF Drukuj
poniedziałek, 25 czerwca 2018 20:06
DSC 0986 CopyW końcu nadeszły długo oczekiwane wakacje. W piątek 22 czerwca, uczniowie i nauczyciele spotkali się po raz ostatni w roku szkolnym 2017/18. Na uroczystych akademiach pożegnano absolwentów klas III gimnazjum, a także wręczono świadectwa z wyróżnieniami.

Życzymy wszystkim niezapomnianych wakacji.

Wakacje


Do zobaczenia za dwa miesiąceŻartowniśSpoko


Więcej…
 
Informacja dla rodziców PDF Drukuj
piątek, 22 czerwca 2018 08:25
Katecheci proszą rodziców o zakupienie następujących podręczników do nauczania religii;

Klasa I „ Żyjemy w Bożym świecie” - Wydawnictwo Jedność - podręcznik
Klasa II „ Idziemy do Jezusa „ - Wydawnictwo Jedność – podręcznik
Klasa III „ Jezus jest z nami „ - Wydawnictwo Jedność – podręcznik bez ćwiczeń
Klasa IV „ Miejsca pełne BOGActw” - Wydawnictwo Jedność – podręcznik i ćwiczenia
Klasa V „Spotkania uBOGAcające „ - Wydawnictwo Jedność – podręcznik i ćwiczenia
Klasa VI „ Tajemnice BOGAtego życia” - Wydawnictwo Jedność - podręcznik i ćwiczenia
Klasa VII „ Błogosławieni, którzy szukają Jezusa „ - Wydawnictwo Jedność – podręcznik
Klasa VIII „ Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi” - Wydawnictwo Jedność – podręcznik
Klasa III Gimnazjum „ Błogosławieni, którzy naśladują Jezusa „ - Wydawnictwo Jedność - podręcznik

 
UWAGA !!! ZMIANA KARTY ZAPISU DO ŚWIETLICY ORAZ ZAPISY NA OBIADY - ROK SZKOLNY 2018/2019 PDF Drukuj
piątek, 22 czerwca 2018 00:00
Szanowni Państwo,
informujemy, iż dotychczasowa karta zapisu do świetlicy jest nieaktualna ze względu na zmianyw przepisach Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych. Zapisy dzieci do świtlicy na rok szkolny 2018/2019 trwać będą: 18 czerwca – 30 sierpnia 2018 roku.
Karty zgłoszenia do świetlicy, oświadczenia rodziców oraz załączniki dotyczące odbioru dziecka przez osoby upoważnione, dostępne będą w świetlicy, w sekretariacie szkoły (podczas trwania wakacji) lub do pobrania ze szkolnej strony internetowej: www.zso5.sosnowiec.pl
Przypominamy, iż świetlica szkolna zapewnia opiekę dzieciom, które pozostają dłużej w szkole, przede wszystkim, ze względu na czas pracy rodziców/prawnych opiekunów. Wypełnioną dokumentację należy złożyć w świetlicy lub w sekretariacie szkoły, najpóźniej do 30 sierpnia br.
Ponadto informujemy, iż zapisy uczniów na obiady w roku szkolnym 2018/2019 odbywać się będą w dniach: 20 sierpnia- 01 września 2018 r. Karty zapisu będą dostępone w świetlicy, sekretariacie szkoły lub do pobrania ze strony internetowej: www.zso5.sosnowiec.pl
W uzasadnionych sytuacjach będzie istniała możliwość zgłoszenia dziecka na posiłki
w późniejszym terminie.
Oświadczenie do odbioru dziecka ze świetlicy odt 18.8 KB
karta zapisu do swietlicy 2018 na 2019 do aktualizacji!!!!! doc 543.5 KB
 
Rozstrzygnięcie konkursów świetlicowych: ,,Świat owadów widziany oczami dziecka” oraz ,,Wzorowy Świetliczak” PDF Drukuj
czwartek, 21 czerwca 2018 08:41
 W poniedziałek 18 czerwca w naszej świetlicy spotkaliśmy się, aby rozstrzygnąć ostatni w tym roku szkolnym konkurs manualny:” Świat owadów widziany oczami dziecka” oraz podsumować mijający rok szkolny, którego zwieńczeniem w świetlicy jest wręczenie statuetek WZOROWEGO ŚWIETLICZAKA.
Więcej…
 
Szkolny Turniej Mitologiczny PDF Drukuj
środa, 20 czerwca 2018 15:22
IMG 20180619 102317 CopyPowtórzenie i utrwalenie wiedzy o mitologii, doskonalenie umiejętności pracy w grupie, to cele Szkolnego Turniej Mitologicznego, który odbył się 19 czerwca. Piątoklasiści min, objaśniali hasła w krzyżówce, rozpoznawali bogów na podstawie opisów, układali puzzle, w formie pantomimy przedstawiali związki frazeologiczne.
Więcej…
 
Projekt socjoterapeutyczny PDF Drukuj
środa, 20 czerwca 2018 08:30
 W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole niektórzy uczniowie uczestniczyli w projekcie socjoterapeutycznym zaproponowanym przez Wydział Zdrowia. W ramach tego projektu realizowany był program „ Odkrywamy w sobie piękno i talenty”Projekt prowadzony był przez panią Aleksandrę Serafin i panią Ilonę Żurek. Uczestnicy projektu uczestniczyli w zajęciach podczas których poprzez zabawę poznawali świat skomplikowanych emocji, uczyli się jak rozładowywać negatywne uczucia, relaksowali się, uczyli się zasad współpracy, odkrywali swoje marzenia.
Więcej…
 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO PDF Drukuj
wtorek, 19 czerwca 2018 15:55


22 czerwca 2018


KLASY V- VII SP, II-III GIM 9.00 – 9.45

(przedstawiciele klas V-VII SP i II Gim, całe klasy III Gim)

9.45 - spotkanie z wychowawcą w klasie


KLASY I-IV SP, Ośrodek 10.30 – 11.30

(całe klasy I-III i Ośrodek, przedstawiciele klas IV)

11.30 - spotkanie z wychowawcą w klasie
 
Dzień Przedsiębiorczości PDF Drukuj
wtorek, 19 czerwca 2018 14:10
DSC05985 Copy14 czerwca odbyła się w naszej szkole IV edycja Dnia Przedsiębiorczości pod hasłem "Liczę, myślę, główkuję- przyszłość sobie buduję" Uczniowie zmagali się z nietypowymi zadaniami z pogranicza matematyki i ekonomii.
Jak co roku w zabawie wzięli udział goście z ING Bank Śląski , którzy służyli pomocą w rozwiązywaniu zadań.
Końcowa klasyfikacja :


I miejsce - kl. V a,
II miejsce - kl. VI b,
III miejsce - kl. V b

Zwycięzcom gratulujemy!

Bardzo dziękujemy fundatorowi nagród ING Bank Śląski
Więcej…
 
KMO Eksplorek na XXII Pikniku Naukowym PDF Drukuj
wtorek, 19 czerwca 2018 00:00
DSC 0454 CopyKMO Eksplorek na XXII Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – realcja
Już po raz drugi wzięliśmy udział w Pikniku Naukowym odbywającym się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nasza drużyna w składzie Liwia Biegun, Magdalena Biesaga, Amelia Janowska (kl. 2c Gim), Wiktor Patla (kl. 2b Gim) przygotowała na to wydarzenie wiele ciekawych doświadczeń, które mogli wykonywać zwiedzający. Tematem tegorocznego pikniku był „RUCH”.
Więcej…
 
Szkolny konkurs wiedzy o Śląsku i Zagłębiu PDF Drukuj
poniedziałek, 18 czerwca 2018 10:41
35544847 2242839709075821 3452365326082113536 n CopyCzytanie legend związanych z regionem to wspaniały sposób na poznanie ciekawostek historycznych i lepsze zrozumienie tradycji oraz zwyczajów danego miejsca. Uczniowie klas czwartych naszej szkoły przez ostatni tydzień czytali nie tylko legendy Zagłębia i Śląska, ale również wyszukiwali informacje na temat symboliki herbów, losów ważnych osób, czy związków tajemniczych miejsc z historią regionu. Finałem był wielki turniej wiedzy. Wszystkie zespoły poradziły sobie wspaniale, bezkonkurencyjna była jednak drużyna z klasy IVc. Wszystkim uczniom i uczennicom gratulujemy!
Więcej…
 
Fraszki i wierszyki na temat techniki i informatyki PDF Drukuj
poniedziałek, 18 czerwca 2018 00:00
W cyklicznych szkolnych konkursach Fraszki i wierszyki na temat techniki oraz Fraszki i wierszyki na temat informatyki przeprowadzanym przez panią Monikę Bagińską I miejsca zajęli uczniowie:
Marcelina Kabacik z klasy IV d i Piotr Sadowski z klasy III B gim. Serdecznie gratulujemy :)
Więcej…
 
Karta rowerowa PDF Drukuj
poniedziałek, 18 czerwca 2018 00:00
W roku szkolnym 2017/ 2018 został przeprowadzony egzamin teoretyczny i praktyczny na kartę rowerowa poprzedzony przygotowaniami na lekcjach i zajęciach dodatkowych. Do egzaminu przystąpiło 60 uczniów. Egzamin teoretyczny zdało 18 uczniów. Do egzaminu praktycznego przystąpiło 11 uczniów i wszyscy zaliczyli go.
Serdecznie gratulujemy, życzymy 'szerokiej drogi' i prosimy o odpowiedzialność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Przygotowanie i egzamin przygotowała i przeprowadziła p. Monika Bagińska.
 
Na stronie Kuriera Miejskiego przeczytamy o naszym KMO i Pikniku Naukowym w Warszawie: PDF Drukuj
piątek, 15 czerwca 2018 14:20Link do Kuriera Miejskiego:

www.kuriermiejski.com.pl

Link do artykułu:

http://www.kuriermiejski.com.pl/wydarzenia/53-wydarzenia/2363-uczestnicy-klubu-mlodego-naukowca-eksplorek-wzieli-udzial-w-pikniku-naukowym.html

 
Zielona Szkoła 2018 PDF Drukuj
piątek, 15 czerwca 2018 08:06
DSC 0050 CopyNa przełomie maja i czerwca uczniowie klas III SP przebywały na ,,Zielonej szkole‘’ w nadmorskiej miejscowości Niechorze, w ośrodku kolonijno-wypoczynkowym “Stoltur”, położonym zaledwie 80 metrów od pięknej plaży.
Więcej…
 
Bieg po zdrowie PDF Drukuj
czwartek, 14 czerwca 2018 08:31
  „Bieg po zdrowie” to nowy ogólnopolski program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. W roku szkolnym 2017/18 realizowano II edycję programu.
Więcej…
 
XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych PDF Drukuj
środa, 13 czerwca 2018 09:08
 W dniu 11.06. 2018 uczniowie naszej szkoły w składzie: Więcek Łukasz, Kamil Skóra, Dawid Skóra, Oliwia Rogowska, Wiktoria Mikołajczyk, Jakub Przyborowski, Magdalena Mendalka, Wojciech Jaworski oraz Patryk Załęski uczestniczyli w XI Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które odbyły się w Chorzowie.
Więcej…
 
Podziękowania dla Darczyńców PDF Drukuj
środa, 13 czerwca 2018 08:39
Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji “Charytatywnego Biegu na rzecz Hospicjum”
udało nam się zebrać 22 489,54 zł.
Łącznie środki zebrane w ciągu 6 lat organizowanych imprez charytatywnych - biegów połączonych z festynami rodzinnymi wynoszą 106 232,55 zł
Więcej…
 
Sukces uczniów w Ogólnopolskim Biennale Grafiki Komputerowej i Miniatury Plastycznej „W ODCIENIACH BIELI” PORTRETY ZWIERZĄT PDF Drukuj
środa, 13 czerwca 2018 08:26
   Uczniowie Oddziału III wzięli udział w I Ogólnopolskim Biennale Grafiki Komputerowej  i Miniatury Plastycznej „W ODCIENIACH BIELI” PORTRETY ZWIERZĄT organizowanym przez Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. Prace uczniów powstały pod kierunkiem p.Justyny Brody. Portrety zwierząt oceniane były w kilku kategoriach wiekowych i podzielone zostały ze względu na technikę, w jakiej powstały. Konkurencja
Więcej…
 
Kolejny sukces językowy naszych uczniów PDF Drukuj
wtorek, 12 czerwca 2018 21:54
Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że trzymamy poziom i w tym roku również nasi uczniowie odnieśli wielki sukces w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego.

W konkursie Albus 2018 (poziom klasy IV) wzięło udział 2737 dzieci z całej Polski, w tym ośmioro naszych uczniów z klasy IVc. Spośród wspomnianej wcześniej ósemki aż sześcioro zostało nagrodzonych :)

Nasi uczniowie z klasy IVc uzyskali :

1 miejsce (laureat-zwycięzca) – Kinga Armata

5 miejsce (laureat) – Paulina Baran

5 miejsce (laureat) – Aleksandra Serafin

11 miejsce (wyróżnienie) – Maria Kapinos

15 miejsce (wyróżnienie) – Julian Cieślik

15 miejsce (wyróżnienie) – Zuzanna Wójcik

16 miejsce – Emilia Stec

21 miejsce – Maksymilian DziedzicWszyscy nasi uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, wykazali się ponadprzeciętną wiedzą, dzięki której znacznie przekroczyli średnią krajową punktację konkursu. Na laureatów czekają dyplomy i nagrody od organizatora konkursu: Centrum Edukacji Szkolnej z Warszawy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, wspaniałych sukcesów podczas nauki języka angielskiego !!!


Szkolny koordynator konkursu – Magdalena Nycz 
SOSNOWIEC W SPADKU PO DZIADKU PDF Drukuj
wtorek, 12 czerwca 2018 11:15
PIOTR RUBIK 2018 B1 Copy
 
Dobry Start PDF Drukuj
poniedziałek, 11 czerwca 2018 13:53
Dobry Start_plakatpdf 1.15 MB
Dobry Start_ulotkapdf 1.27 MB
 
WYNIKI GIMNAZJALNEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO PDF Drukuj
poniedziałek, 11 czerwca 2018 13:06
 W ostatnim tygodniu maja 2018 r. uczniowie klas 7 SP, II GM i III GM brali udział w corocznie organizowanym konkursie sprawdzającym poziom wiedzy leksykalno – gramatycznej z języka niemieckiego.

Zwycięzcami konkursu są:

na poziomie podstawowym:

I miejsce Bartosz Śliwa (7 B SP)

II miejsce Tomisław Tylutki (7 B SP)

III miejsce Andrzej Janaszek (II B GM)
Więcej…
 
Konkurs: 100 lat niepodległości PDF Drukuj
poniedziałek, 11 czerwca 2018 08:13
Miło nam poinformować, żw W Miejskim Konkursie Talentów Artystycznych MÓJ TALENT, wyróżnienia otrzymali nasi uczniowie: Sebastian Sikora, Piotr Sadowski i Szymon Tracz z klasy III b gimnazjum. Chłopcy brali udział w kategorii praca komputerowa- 100 lat niepodległości. Serdecznie gratulujemy!
Uczniowie przygotowywali się pod opieką pani Moniki Bagińskiej.
 
Kurier Miejski na swojej stronie informuje PDF Drukuj
piątek, 08 czerwca 2018 11:23
To już dziś czworo naszych uczniów, należących do Klubu Młodego Odkrywcy ”Eksplorek” wyrusza dziś do Warszawy, aby wziąć udział w największej imprezie piknikowej w Polsce – Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8