Europejski Dzień Języków PDF Drukuj
czwartek, 05 października 2017 22:04
 Myślą przyświecającą corocznym obchodom Europejskiego Dnia Języków jest zwrócenie uwagi tak starszym, jak i młodszym na ogromne znaczenie języków obcych w naszym życiu. Opanowanie podstawowych umiejętności w zakresie choćby jednego języka obcego gwarantuje nam niepowtarzalne uczucie pewności siebie i samodzielności w sytuacjach życia codziennego za granicą.

Jak więc potrafią zachęcić uczniów do pilniejszej nauki nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego w naszej szkole? Oto, co może zdziałać cuda: kolorowe dekoracje z podstawowymi zwrotami w wielu językach, prezentacje multimedialne na zajęciach języka niemieckiego, tworzące piękną galerię niemieckojęzyczne krzyżówki tematyczne wykonywane własnoręcznie przez uczniów, ściany korytarzy pełne kolorowych motyli z angielskimi słówkami, konkursy, quizy, gry i zabawy słowne i muzyczne nie tylko dla najmłodszych, ale również tych najstarszych uczniów. Wszyscy uczestnicy wspólnej zabawy przed pokojem nauczycielskim świetnie bawili się podczas gry planszowej i karaoke.

Znane nam piosenki nie tylko po angielsku oraz wszechobecne kolorowe słówka zapadają w pamięć na długo. I właśnie o to chodzi!

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

Zespół nauczycieli języków obcych