Europejski Tydzień Kodowania PDF Drukuj
wtorek, 10 października 2017 09:19
 W dniach od 7 do 22 października w naszej szkole będą organizowane zajęcia i warsztaty w ramach inicjatywy Europejskiego Tygodnia Kodowania.
Europejski Tydzień Kodowania (ETK) to coroczne wydarzenie promujące naukę programowania wśród dzieci i młodzieży. Idea ETK opracowana została przez Young Advisors, grupę doradczą Neelie Kroes, byłą Komisarz UE ds. Agendy Cyfrowej i wspierana jest przez Komisję Europejską.

Meet and Code to inicjatywa nawiązująca do tradycji ETK, w ramach której organizacje pozarządowe mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości nawet 400 euro na wydarzenie zorganizowane w trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Grupą docelową wydarzeń są dzieci i młodzież w wieku od 8 do 24 lat, które chcemy w przyjazny i zabawny sposób wprowadzić w świat technologii i programowania. Celem wydarzeń jest pokazanie młodym ludziom, jak dobrą zabawą może być programowanie oraz jak za pomocą kodowania wprowadzić w życie swoje pomysły.

Szczegółowy harmonogram w załączniku.docx 25.26 KB
Uczniowie będę informowani na bieżąco, o zajęciach, które będą organizowane na terenie szkoły.Piotr Kępa