Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Drukuj
poniedziałek, 16 października 2017 14:12
 29 września nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości i świetnie się przy tym bawić.

Akcja polegała na przeprowadzaniu krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia przez Komisję Egzaminacyjną.

Łącznie egzaminowanych było ponad 50 osób. Przepytywani byli nie tylko uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły, ale również rodzice, którzy w tym dniu odwiedzili naszą szkołę. Zaszczytny tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia zdobyło 15 osób, które przeszły do drugiego etapu. Odbył się on 3 października. Każdy uczeń otrzymał cztery matematyczne łamigłówki, które dały do myślenia .

Ostatecznie zwycięzcami w naszej szkole VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia zostali:

Miejsce 1 Michał Paryż z klasy IV c

Miejsce 2 Anna Domagalska z klasy IV b

Miejsce 3 Zuzanna Brzozowska i Martyna Drabczyk z klasy VI b

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to wydarzenie matematyczne, edukujące zarówno dzieci jak i dorosłych w zakresie tabliczki mnożenia. Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Akcja dostarczyła jej bardzo wiele. Poczynając od przygotowania plakatów, losów, plakietek, aż po samo uczestnictwo w akcji. Wielka frajdą dla uczniów było egzaminowanie starszych kolegów czy dorosłych. Rola egzaminatora była dla nich bardzo ważna.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną taką akcję a zwycięzcom gratulujemy !!Żartowniś

Koordynatorzy lokalni:
mgr Joanna Starzyk
mgr Barbara Kowalik
mgr Teresa Stochel
mgr Agata Mucha