ŚNIADANIE DAJE MOC W ŚWIETLICY OGÓLNEJ PDF Drukuj
wtorek, 14 listopada 2017 11:08
 ŚNIADANIE-to najważniejszy posiłek każdego dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji. Dobrze zbilansowane śniadanie to najlepszy start w nowy dzień. Dlatego powstał edukacyjny

program: ,,Śniadanie daje moc", w ramach którego organizuje się dla dzieci oraz nauczycieli wspólne, zdrowe śniadanie. Należy dodać,że 8 listopada, to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. My również na Naszej świetlicy celebrowaliśmy zdrowy styl odżywiania a przede wszystkim zwiększaliśmy świadomość na temat roli śniadania w życiu dziecka. Bo najważniejsze jest to aby śniadanie było, by o nim pamiętać, nie musi być wyszukane.

Podczas Naszego śniadania przypomnieliśmy sobie 12 zasad zdrowego odżywiania, omawiając je wspólnie a następnie wizualizowaliśmy je podczas prezentacji multimedialnej. Po czym zjedliśmy wspólne świetlicowe śniadanie goszcząc klasę II c :) Największą popularnością cieszyły się zdrowe płatki z mlekiem, odżywcza pasta jajeczna oraz bardzo dobra sałatka brokułowa z fetą i słonecznikiem. Po zjedzonym pełnowartościowym śniadanku czekał też zdrowy ,,śniadaniowy deser" w postaci ciasteczek pełnoziarnistych. Jednak nic za darmo!:) Uczniowie musieli odpowiedzieć na warzywno-owocowe zagadki :) :) :) Po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi słodka/pełnowartościowa przekąska czekała na szczęśliwca ;)