Andrzejki w świetlicy ogólnej PDF Drukuj
poniedziałek, 04 grudnia 2017 13:36
 ANDRZEJKI W ŚWIETLICY OGÓLNEJ

Andrzejki w świetlicy szkolnej tradycyjnie przebiegły w atmosferze pełnej magii i wróżb. Uczniowie poznali obrzędy i zwyczaje andrzejkowe, zostali wdrożeni do kultywowania tradycji ludowych, jednocześnie ucząc się aby właściwie podchodzić do symboliki wróżb i traktować je z przymrużeniem oka. Po odśpiewaniu również piosenki czarującej przystąpiliśmy do wykonania wróżb: serca, kubki przyszłości, butelka, szpilki, kości, buty. Zabawę naszą zakończyliśmy słodkim podziękowaniem za udział w Andrzejkach- wróżbą w cukierku. Był to czas, który pokazał uczniom, że szkoła nie tylko uczy, ale i bawi. Świetliczaki przejawiały aktywną postawę podczas zabawy andrzejkowej. Już czekamy z niecierpliwością na spełnienie i realizację wszystkich pozytywnych wróżb… ;)