FIZYCZNE MIKOŁAJKI Z KONSTRUKTORAMI MARZEŃ PDF Drukuj
poniedziałek, 11 grudnia 2017 14:20
 6 grudnia w naszej szkole odbyły się mikołajki na które starsi koledzy z klas gimnazjalnych i klasy 7 należący do szkolnego Klubu Młodego Odkrywcy „Eksplorek”zaprosili młodszych kolegów.

Mikołajki miały formę małego festiwalu nauki na którym przybyli uczniowie mogli wykonywać doświadczenia, wspierani przez starszych kolegów.

W pokazach wykorzystane zostały pomoce zakupione z grantu otrzymanego za udział w konkursie i projekcie Centrum Nauki Kopernik „Konstruktorzy Marzeń” w wysokości 4 tys. zł. Pomoce na co dzień są wykorzystywane w pracowni fizyki. Są to zestawy do badania elektryczności, magnetyzmu, zjawisk optycznych i dźwiękowych.

Klasy młodsze, które wzięły udział w pokazach wraz ze swoimi wychowawcami to 1a, 2a, 2b, 3d, 3e, 4b, 4f. Na przerwach odwiedzali nas chętni uczniowie z klas starszych.

Wszyscy zarówno prowadzący jak i odwiedzający bardzo dobrze się bawili. Dzieci przeprowadzały doświadczenia, brały udział w konkursach, rozwiązywały przygotowane zadnia, za dobre wykonanie otrzymywały pieczątki, a na zakończenie losowały słodkie nagrody 

Opiekunem KMO Eksplorek jest pani Aneta Kołton-Janiga