Śląski Festiwal Nauki 2017 za nami! PDF Drukuj
wtorek, 12 grudnia 2017 10:27
  Uczniowie z klasy 7 i klas gimnazjalnych na początku grudnia wzięli udział w Śląskim Festiwalu Nauki, który odbyła się w Centrum Kongresowym w Katowicach pod hasłem „Ino Science Żodyn Fiction”. Podczas festiwalu uczniowie mieli możliwość zwiedzić stoiska z 6 różnych obszarów wiedzy: nauk humanistyczno-społecznych, przyrodniczych, ścisłych, technicznych, medycznych oraz sztuki. Szczególną uwagę poświęcili naukom przyrodniczym, gdzie badali zjawisko występowania bardzo niskich temperatur przy użyciu ciekłego azotu, zamrażali i kruszyli różę, udowodnili że umiejętne wbicie patyczka w balon może nie skutkować jego przebiciem, z zainteresowaniem przygotowywali w kuchni molekularnej żelki z soku przy użyciu alginianu sodu i chlorku wapnia, degustowali jadalną ziemię, oglądali różne rodzaje wirów, dowiedzieli się jak można stopić i uformować aluminium, badali właściwości kwasów i zasad.

Festiwal był dla wszystkich bardzo ciekawym doświadczeniem, wróciliśmy bogatsi o nowe wrażenia i zdobyliśmy mnóstwo praktycznej wiedzy.

Opiekunami uczniów byli pani Aneta Kołton-Janiga i pan Piotr Kępa.