Szkolne Zasady Bezpieczeństwa w Internecie PDF Drukuj
piątek, 26 stycznia 2018 10:28
23 stycznia 2018r. w ramach programu Cyfrowobezpieczni odbyła się w naszej szkole prelekcja dla rodziców w zakresie zagrożeń związanych z Internetem, a w szczególności cyberprzemocy.
W tym miejscu przypominamy o zasadach obowiązujących w naszej szkole.
Szkolne Zasady Bezpieczeństwa w Internecie
obowiązujące w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Sosnowcu

Zgodnie ze Statutem Szkoły oraz regulaminem Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej:
Szkoła zapewnia uczniom dostęp do Internetu, zabezpieczając dostęp uczniom do treści, które mogą stanowić zagrożenie dla ich prawidłowego rozwoju poprzez zabezpieczenie hasłem szkolnej sieci WiFi, a także instalowanie oprogramowania zabezpieczającego i ciągłą jego aktualizację.
Korzystanie z Internetu w pracowni ICIM jest możliwe tylko do celów edukacyjnych.
W czasie lekcji używanie telefonu komórkowego lub innych urządzeń elektronicznych jest możliwe za zgodą nauczyciela wyłącznie na potrzeby prowadzenia zajęć edukacyjnych.
2 Korzystając z zasobów Internetu stosujemy zasady netykiety:
Nie rozsyłamy internetowych łańcuszków.
Staramy się nie nadużywać emotikonek.
Bez potrzeby nie piszemy dużymi literami.
Na forum wystrzegamy się zadawania pytań, na które już padły odpowiedzi.
Jesteśmy mili dla innych internautów.
Wystrzegamy się osób, które rozpoczynają kłótnie w sieci. Nie dajemy się sprowokować.
Nie obrażamy innych użytkowników sieci.
Szanujemy cudzą własność. Nie podpisujemy się pod czyimiś wypowiedziami czy pracami. Korzystając z materiałów znalezionych z sieci, zawsze podajemy źródło ich pochodzenia.
3. W sieci chronimy swoje dane osobowe, dbamy o wizerunek szkoły, swój oraz innych osób.
4. Przestrzegamy regulaminów serwisów internetowych i nie łamiemy prawa.
5. Kontaktujemy się ze sobą przez media elektroniczne w sposób kulturalny, gdy widzimy niepokojącą sytuację powiadamiamy o tym wychowawcę.
6. Nigdy nie podajemy komuś swojego hasła i staramy się, aby to które posiadamy, było mało przewidywalne. Logując się nie wyrażamy zgody, aby system zapamiętał nasze hasło.
Koordynatorzy programu „Cyfrowobezpieczni”:
mgr Joanna Starzyk