WIELKANOC W NIEMCZECH PDF Drukuj
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 11:39

 Lekcje języka niemieckiego służą nie tylko uczeniu się i utrwaleniu nowych słówek i zagadnień gramatycznych, ale również poznawaniu krajów niemieckojęzycznych. Zbliżające się Święta Wielkanocne to okazja do poznania zwyczajów obchodzenia ich w Niemczech i porównania z naszymi polskimi zwyczajami.
Sposób świętowania w każdym dniu Wielkiego Tygodnia, przygotowywane potrawy oraz ozdoby świąteczne były tematem ostatnich lekcji języka niemieckiego przed świętami. Nasi uczniowie dodatkowo wykazali się swoim talentem artystycznym, tworząc przepiękne niemieckojęzyczne kartki wielkanocne. Ich galeria budzi spore zainteresowanie zarówno autorów kartek jak i młodszych uczniów naszej szkoły.

Nauczyciele języka niemieckiego: p. Małgorzata Cichoń – Mastalerz i p. Dorota Niżnik