Święto Patrona Gimnazjum   PDF Drukuj
wtorek, 24 kwietnia 2018 00:00
24 kwietnia 2018r. odbyła się uroczystość z okazji święta naszego gimnazjum. Występujący uczniowie przybliżyli nam wszystkim historię i ideę przyznawania Orderu Uśmiechu. Nie zapomnieli o osobach odznaczonych tym orderem, których sylwetki prezentowane były na slajdach. Najciekawsze okazały się zainscenizowane wywiady: pierwszy z Markiem Michalakiem, kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu i jednocześnie Rzecznikiem Praw
Dziecka, drugi z popularną aktorką, Anną Dymną, która niesie pomoc osobom z niepełnosprawnością intelektualną i również otrzymała to wyjątkowe, bo przyznawane przez dzieci odznaczenie. Nasze gimnazjum przyjęło imię Kawalerów Orderu Uśmiechu 16 maja 2012r. Wtedy po raz pierwszy odśpiewaliśmy wspólnie hymn, do którego słowa ułożył nauczyciel chemii, p. Krzysztof Zaród. Przez te wszystkie lata poznawaliśmy sylwetki ludzi, którym nieobojętne jest dobro dzieci. Wkrótce pożegnamy się z tą wspaniałą tradycją, bo w przyszłym roku opuszczą ławki szkolne ostatni gimnazjaliści. Jednak dziś byliśmy świadkami wspaniałej uroczystości, którą wraz z wychowankami oraz uczniami z klas drugich przygotowała pani Małgorzata Cichoń- Mastalerz.