I Jaworznicka Olimpiada Sportowa dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo PDF Drukuj
poniedziałek, 07 maja 2018 13:09
Dnia 27.04.2018 r. w hali sportowej przy ul. Inwalidów Wojennych w Jaworznie odbyła się I Jaworznicka Olimpiada Sportowa dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo. Wszyscy uczestnicy pokazali, że towarzyszyła im ogromna wola walki, świetna kondycja, postawa fair play i chęć dobrej zabawy! Olimpiada jest dla dzieci wielkim przeżyciem, wszyscy z zacięciem walczyli o miejsca na podium.

Nasze dzieci zdobyły:
1 miejsce w klasyfikacji generalnej Szkół i Ośrodków
2 miejsce w rzucie woreczkiem do celu Mariusz Mucha,
1 miejsce w torze przeszkód Łukasz Więcek,
2 miejsce w torze przeszkód Oliwia Rogowska,
3 miejsce w strzale do bramki Przemek Jackowski,
1 miejsce w rzut piłką lekarską Przemek Jackowski oraz Dawid Skóra,
1 miejsce w kręglch Kacper Wiatr oraz Dawid Skóra,
W biegu na czas Łukasz Więcek zajął 2 miejsce oraz 3 miejsce Kamil Skóra.
W konkurencji drużynowej Boccia nasi uczniowie zajęli 1 miejsce w składzie : Łukasz Więcek, Mariusz Mucha i Paweł Jagielski oraz 3 miejsce w składzie : Oliwia Rogowska, Dawid Skóra oraz Kamil Skóra.

Do Olimpiady uczniów przygotowywali pracownicy działu Rehabilitacji ZSO nr 5 w Sosnowcu.