Kredki dla Kibery PDF Drukuj
poniedziałek, 04 czerwca 2018 14:11

Po spotkaniu z międzynarodową wolontariuszką Magdaleną Noszczyk, członkowie Samorządu Uczniowskiego postanowili zorganizować w naszej szkole zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży zamieszkujących Kiberę, biedniejszą dzielnicę Nairobi w Kenii. Naszych uczniów poruszyła
sytuacja społeczna i materialna rówieśników z odległego kraju. Niezwykle budująca okazała się działalność organizacji prowadzonej przez wolontariuszy z biblioteki Amani Kibera, organizujących bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży w centrum dzielnicy ubóstwa - Kiberze. Zebraliśmy 20 kg przyborów biurowych. Nasza paczka szczęśliwie dotarła do odbiorców, a przesłane podarunki już są wykorzystywane na zajęciach w bibliotece i pobliskiej szkole. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dziękują wszystkim za okazane serce i zaangażowanie.