Bieg po zdrowie PDF Drukuj
czwartek, 14 czerwca 2018 08:31
  „Bieg po zdrowie” to nowy ogólnopolski program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. W roku szkolnym 2017/18 realizowano II edycję programu.

Głównym celem programu było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.W naszej szkole pełnym pakietem programu objęto uczniów klasy IV d. W pozostałych klasach czwartych oraz starszych szkoły podstawowej i gimnazjum cele edukacji antytytoniowej realizowano na lekcjach wychowawczych, zajęciach z biologii i przyrody.

Zajęcia według programu „Bieg po zdrowie” realizowane były w marcu, kwietniu i maju na lekcjach przyrody i godziny wychowawczej. W programie wykorzystano zróżnicowane metody aktywizujące, które dostosowano do wieku odbiorców. Był to cykl sześciu spotkań, w trakcie których uczniowie:

§ dyskutowali,

§ wymieniali doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły,

§ przeprowadzali wywiady z osobami niepalącymi,

§ liczyli koszty palenia papierosów,

§ pracowali w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów,

§ tworzyli komiksy z bohaterami programu.

Honorowy patronat programu objęli:

v RZECZNIK PRAW DZIECKA Marek Michalak

v MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

v MINISTERSTWO ZDROWIA.