„Taki duży, taki mały może świętym być-tak i ja,tak i ty możesz świętym być…. PDF Drukuj
wtorek, 13 listopada 2018 12:04
IMG 0864 Copy
Przekonali się o tej prawdzie zawartej w piosence Arki Noego najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowywali się do dobrego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych pod kierunkiem katechetki s.Sawiany w dwóch odsłonach.
Klasy pierwsze wzięły udział w konkursie „Mój święty patron”. Dzieci w dowolnej formie plastycznej miały przedstawić- wcześniej poznanego na lekcjach religii-wizerunek świętego lub błogosławionego patrona, ucząc się tym samym jakie cechy warto pielęgnować, by innym było z nami dobrze.Wszystkie prace były starannie wykonane, zaś za najlepsze zostały uznane następujące:
I miejsce: za wizerunek św. Jadwigi zostało przyznane Gabrieli Bialik z klasy Ia,
II miejsce: za wizerunek Św. Pawła otrzymał Alan, Paweł Miś z klasy Ia,
III miejsce: za wizerunek św. Agaty otrzymała Agata Wierzbińska z klasy Ia.
Wyróżnienia za wizerunki św.Anny i św. Franciszka Ksawergo otrzymali: Hania Krakowiak z kl.Ic, Hania Robak z kl.Ib oraz Patryk Osiński z kl.Ic.
Klasa IIa oraz klasy III wraz z wychowawcami i opiekunami zwiedziły Muzeum Domu Macierzystego Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu, poświęconego osobie i życiu osoby świętej żyjącej w naszej małej ojczyźnie- Matce Teresie Kierocińskiej. Dzieci mogły nie tylko zapoznać się z historią naszego miasta, z historią osoby żyjącej prawdziwymi wartościami i autentycznego dobra i miłości, ale również mogły obejrzeć oryginalne meble i przedmioty codziennego użytku Sługi Bożej. W jednej z sal muzeum zrekonstruowano klasę szkolną i pracownię krawiecko-hafciarską, gdzie mogły zapoznać się z działalnością dydaktyczno- wychowawczą sióstr i Matki Teresy. Zwiedzanie Muzeum zakończone zostało modlitwą przy sarkofagu Sługi Bożej, gdzie dzieci wraz z Wychowawcami przez jej wstawiennictwo mogły powierzyć Bogu swoje prośby.