,,Śniadanie daje moc” w świetlicy ogólnej PDF Drukuj
wtorek, 13 listopada 2018 12:36
IMG 1755 Copy
8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W naszej świetlicy, to już tradycja, że właśnie tego dnia co roku wraz z uczniami przygotowujemy śniadanie i w sposób szczególny celebrujemy wspólny posiłek i zdrowy styl odżywiania.
Śniadanie, to najważniejszy posiłek każdego dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę oraz chęci do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dlatego powstał edukacyjny program ,,Śniadanie daje moc", przeznaczony dla uczniów klas 0-III SP, w ramach którego organizuje się dla uczniów oraz nauczycieli wspólne, zdrowe i zbilansowane śniadanie.
W tym roku, w czwartek 8 listopada, w świetlicy ogólnej nie mogło być inaczej. Rozpoczęliśmy od krótkiego wstępu, mini wykładu,12 zasad zdrowego odżywiania oraz krótkiej prezentacji multimedialnej z piosenką ,,Witaminki” w tle. Prezentacja dotyczyła zdrowego odżywania. Nasi milusińscy mogli poczuć się jak w domu, gdyż w tym roku śniadanko było iście domowe: płatki z mlekiem, tosty na ciepło, jogurciki, zimna płyta w postaci zdrowych warzyw (pomidora, rzodkiewki, ogórka itd.). Otwierając dzieci na nowe smaki przygotowaliśmy zdrową, sezonową, jesienną sałatkę z pieczoną dynią, sałatami, pestkami dyni, serem feta, prażoną szynką itd. Przypomnieliśmy, że ważne też są płyny w zbilansowanej diecie i zaproponowaliśmy uczniom soki pełne witamin z pomarańczy i czerwonej porzeczki. Zakończyliśmy smakowitymi i prozdrowotnymi zgadywankami warzywno-owocowymi. W nagrodę po odgadnięciu zagadki uczeń dostał ciasteczko zbożowe.
Śniadanie pełne witamin nastroiło wszystkich uczestników dobrą energią na cały czwartek, dzieci pełne sił mogły udać się na lekcje. Natomiast my, z kolei pełne nadziei wierzymy, że zdobyte informacje oraz doświadczenia przy wspólnym stole pozwoliły przekonać dzieci, że zdrowe, pełne witamin przekąski zapewne zagoszczą na co dzień w domach uczniów oraz w szkole przynosząc zawsze drugie śniadanie.