Stulecie Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj
środa, 14 listopada 2018 15:44
Stulecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę można świętować na wiele sposobów… W naszej szkole nie tylko odbyły się akademie, nie tylko - w łączności z innymi szkołami w kraju i za granicą - odśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy, nie tylko tworzyliśmy przepiękne plakaty…
Były też potyczki ortograficzne – minidyktando. Jego uczestnicy mogli wykazać się znajomością zasad ortografii, ale też przypomnieli sobie (albo dopiero poznali) ważne fakty z historii świętowania Dnia Niepodległości.
Zaszczytne pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zdobyli:
Karolina Klich - III b GM
Wiktoria Woch - VII a
Natalia Szarwark - VI b
Michał Paryż - V c
Alina Gruca - IV a
W ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości nauczyciele naszej szkoły (p.Wioletta Lackorzyńska, p.Monika Bagińska, p.Ewa Moneta, p.Andrzej Jachna, p.Mariusz Bański) zorganizowali też konkurs techniczno- plastyczny 'Piękna nasza Polska cała'. Pierwsze miejsca w tym konkursie otrzymali:
Karolina Hordyńska z klasy IVb
Kacper Wiatr z klasy Vb
Paulina Swoboda z klasy IVb
Miejsca na podium i wyróżnienia otrzymali:
Zuzanna Wójcik, Wiktoria Wójcik, Kamil Sabroński, Jakub Wiązek, Tomisław Tylutki, Jakub Oleksiak.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim życzymy, by zawsze byli dumni z tego, że są Polakami.