100 Rocznica Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj
piątek, 16 listopada 2018 16:18
DSC 0701 Copy
Dnia 9 listopada 2018 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Sama akademia miała przypomnieć drogę naszej ojczyzny do wolności. Przez 123 lata Polacy nie mieli własnego państwa. Naród nie poddał się jednak władzy zaborców i przez cały czas dążył do odzyskania niepodległości. To Święto sprawia, że człowiek na chwilę pogrąża się w zadumie nad losem ludzi, którzy bohatersko walczyli, abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce. Dzień ten jest dla młodzieży szkolnej lekcją historii i patriotyzmu.
Szkolne uroczystości zwieńczyło wspólne odśpiewanie przez nauczycieli i uczniów ZSO nr 5 hymnu narodowego w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.