Pełne energii mikołajkowe spotkanie KMO PDF Drukuj
środa, 12 grudnia 2018 12:12
 W sobotę 8 grudnia uczniowie należący do szkolnego Klubu Młodego Odkrywcy EKSPLOREK wzięli udział w mikołajach zorganizowanych przez regionalnego partnera KMO Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań w Chorzowie.

Wszystkie kluby miały za zadanie przygotować stoisko naukowe o tematyce energii.

My zabraliśmy na spotkanie swoją stację badawczą „Zakręcona energia”, oraz przygotowaliśmy inne doświadczenia. Wyrzutnię rakietową wraz z rakietami i podnośnikiem, za pomocą której prezentowaliśmy przemiany energii mechanicznej, kinetycznej i potencjalnej, proste roboty złożone np. z plastikowego kubeczka, pisaków, lub szczotki oraz silniczka i baterii za ich pomocą można było zaprezentować przemiany energii chemicznej w mechaniczną, oraz zjawiska cieplne w doświadczeniu, które nazywamy „podwodny wulkan”.

Nasze stoisko zostało wyróżnione, a my otrzymaliśmy nagrodę i gratulacje.

Spotkanie mikołajkowe przebiegało w bardzo przyjaznej, naukowej i inspirującej atmosferze i było treningiem przed Śląskim Festiwalem Nauki, na którym również będziemy i wszystkich zapraszamy do naszych stanowisk już 13,14 stycznia 2019 w Centrum Konferencyjnym w Katowicach.

KMO Eksplorek

Opiekun Aneta Kołton-Janiga