Jasełka 2018 PDF Drukuj
czwartek, 20 grudnia 2018 00:00
 Dnia 20 grudnia 2018 roku, w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi
i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych Świąt, uczniowie klas uczących się w dawnej części rehabilitacyjnej tradycyjnie, jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia.

Jasełka w wykonaniu uczniów wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Swym pięknym, wzruszającym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli jak
i zaproszonych gości.

Uczniowie, ich rodziny oraz nauczyciele zasiedli do wspólnego stołu, łamiąc się opłatkiem, składając świąteczne życzenia oraz degustując się wspólnie przygotowanym poczęstunkiem. Przy wtórze kolęd wszyscy poddali się świątecznej atmosferze.