BiblioLAB Śląsk 2019 PDF Drukuj
czwartek, 14 marca 2019 09:23
Już 11 kwietnia zapraszamy na pierwszy w 2019 roku BiblioLAB. BiblioLAB to propozycja innowacyjnej, aktywnej formy spotkania bibliotekarzy organizowanej przez Stowarzyszenie LABiB oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Pilotażowa edycja wydarzenia miała miejsce 28 września 2017 r. w Lublinie. 
Śląski BiblioLAB odbędzie się w wyjątkowej i niezwykle inspirującej przestrzeni zrewitalizowanej Łaźni Łańcuszkowej, która kiedyś służyła górnikom, a wiosną 2019 roku ugości bibliotekarzy bibliotek publicznych i bibliotek szkolnych. 
Podczas wykładów, warsztatów i dwóch sesji prezentacji dobrych praktyk, skoncentrowanych wokół tematów nowych technologii, literatury dziecięcej i pracy z dziećmi oraz promocji bibliotek, bibliotekarze będą mogli odkryć pokłady innowacyjności, drzemiące w realizowanych przez nich na co dzień działaniach. Będzie to też świetna okazja do wymiany wzajemnych doświadczeń oraz zainspirowania się do podejmowania kolejnych wyzwań. Szczegółowy program BiblioLABu można znaleźć pod tym linkiem: http://bit.ly/harmonogramBiblioLAB  
Zapraszamy więc na wyjątkowe wydarzenie w niesamowitym otoczeniu wszystkich zainteresowanych, by wspólnie dzielić się wiedzą i mnożyć pomysły! Do zobaczenia w Zabrzu!  BiblioLAB Zabrze – zjazd lokalny bibliotekarzy ze śląska odbędzie się w Zabrzu, 11 kwietnia 2019 roku w Łaźni Łańcuszkowej, przy ul. Wolności 408.  Formularz zapisu na BiblioLAB znajduje się pod tym linkiem: http://bit.ly/BiblioLABzapisy 

Wydarzenie jest bezpłatne. Każdy zgłaszający wybiera 2 sesje prezentacji dobrych praktyk, w których chce wziąć udział oraz jeden warsztat. O przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku braku miejsc zostanie zaproponowany inny warsztat. Zapisy potrwają do 27 marca.  Informację o zakwalifikowaniu się uczestnik otrzyma do 4 kwietnia 

Organizatorami wydarzenia są:
Stowarzyszenie LABiB
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Wydarzenie współorganizowane jest przez:
Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabrzu
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu
Bibliotekę Śląską w Katowicach
Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach
unnamed1