Rekolekcje dla dzieci-odsłona szkolna w ZSO nr 5. PDF Drukuj
wtorek, 26 marca 2019 12:56
alt
W dniach 20-22 marca dzieci i młodzież naszej szkoły uczestniczyły w rekolekcjach wielkopostnych. Przez czas wielkopostnej refleksji i modlitwy prowadzili ich: ks. Marcin Kruszak w kościele oraz s.Izajasza- Karmelitanka Dzieciątka Jezus z Lublina, która prowadziła zajęcia w szkole dla wszystkich grup wiekowych.


S.Izajasza w zajęciach warsztatowych(inscenizacja scen biblijnych, prezentacje, piosenki, opowiadania, pokaz, jak uzdrowić grzeszne serce) głosiła Kerygmat, czyli najważniejsze prawa duchowego życia:
  1. Bóg kocha bezwarunkowo każdego człowieka- jestem Jego umiłowanym dzieckiem.

  2. Człowiek jest grzeszny i aby odkryć plan Boga dla swojego życia potrzebuje Boga- Jezusa Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał za nasze grzechy.

  3. Każdy człowiek musi osobiście przyjąć, a wcześniej wybrać Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana. Dopiero wtedy możemy poznać i przezywać Bożą miłość i Jego plan dla naszego życia.

  4. Poznawszy miłość Boga trzeba dawać o tym świadectwo i innych do Niego przyprowadzać.

Dzieci poznawały te prawdy przez liczne aktywizacje, np. układanie puzzli, odtwarzanie ról w scenkach biblijnych o „Miłosiernym Ojcu i synu marnotrawnym”, „Burza na jeziorze”, „Piotr kroczący po wodzie”, „Wskrzeszenie Łazarza”. Przeprowadzały „operacje” na chorym to znaczy grzesznym sercu. Poznane treści utrwalały poprzez oglądane obrazy, prezentacje, krótkie filmiki i śpiewane piosenki.
W ostatnim dniu dzieci i młodzież osobiście wyrzekały się złego ducha i przyjmowały Jezusa jako Pana życia poprzez akt oddania Jezusowi i Matce Bożej. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy rekolekcji szkolnych otrzymali serduszko z napisem „Jesteś moim skarbem i zawsze Cię kocham”- Twój TATA. Serca te malowała mama dwójki dzieci, bardzo poważnie chora na raka- pamiętajmy o niej w modlitwie.
Dziękujemy Ks.Marcinowi, s.Izajaszy za głoszenie Boga i dawanie świadectwa o Jego miłości, wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom a także Rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji oraz wszystkim uczestnikom- dzieciom i młodzieży, które korzystały z tych dni łaski.