Informacja dla rodziców uczniów kończących szkołę podstawową i gimnazjum. PDF Drukuj
środa, 15 maja 2019 14:25
Jak co roku w naszym mieście rekrutacja do szkół jest prowadzona poprzez nabór elektroniczny, dostępny pod adresem: https://slaskie.edu.com.pl/
Po wejściu na stronę mają Państwo możliwość wybrania osobnej ścieżki dla ucznia 8 klasy szkoły podstawowej i 3 klasy gimnazjum.
W zakładkach „Aktualności” kandydaci i rodzice znajdą wszystkie niezbędne informacje. Zachęcamy do uważnego ich przeczytania lub obejrzenia. Znajdują się tu:
  • link do bezpłatnego poradnika dla Kandydatów i ich Rodziców „Jak dostać się do szkoły średniej w 2019 roku?”

  • link do facebookowej strony „Akcja rekrutacja – niezbędnik absolwenta” oraz strony autora poradnika

  • filmik dla kandydata do szkoły średniej, krok po kroku tłumaczący zasady rekrutacji.

Na stronie naboru elektronicznego znajdują się również zakładki: „terminy naboru”, „oferta”, „statystyki” czy „pliki do pobrania”. Ze wszystkimi zakładkami warto się zapoznać, ponieważ pomogą one w przejściu przez procedurę rekrutacyjną.
Jeżeli nie znajdą Państwo rozwiązania swojego problemu w materiałach na stronie naboru, możecie zgłosić problem w szkole, do której składacie wniosek o przyjęcie. Szkoła jest uprawniona do kontaktu z firmą Vulcan.
Na stronie miasta: https://targi.zse.edu.pl/ znajdziecie Państwo niezbędne informacje np. o ofercie sosnowieckich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.