Piknik rodzinny „Razem możemy więcej” i Rekord Polski. PDF Drukuj
środa, 22 maja 2019 12:41
W piątek 17 maja 2019r. w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Razem możemy więcej”. Piknik został zorganizowany we współpracy z sosnowieckim ZUS-em, podczas obchodzonego w tym czasie dnia osób z niepełnosprawnością. Celem imprezy było wspieranie integracji osób pełno i niepełnosprawnych oraz pokazanie, że dzięki współpracy łatwiej osiągnąć zamierzony cel.

Piknik urozmaicały liczne atrakcje. Dzieci miały okazję zapoznać się z podwórkowymi zabawami rodem z PRL-u, zobaczyć pokaz baniek mydlanych, pierwszej pomocy, parababingtona, motocyklistów oraz rugbistów. Można było także zapoznać się z działaniem wozu strażackiego i radiowozu, w którym wykonywano badanie daktyloskopijne. Dla chętnych nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali Miasteczko Rekordów Sportowych, w którym uczniowie próbowali własnych sił i pokonywali własne rekordy.

Nie zabrakło również atrakcji dla  dorosłych. Piknikowi towarzyszył panel z wykładami o tematyce społecznej oraz porady ekspertów Urzędu Miasta, ZUS-u, MOPS-u, PEFRON-u oraz innych instytucji społecznych. Chętni mieli możliwość bezpłatnego pomiaru ciśnienia i dokonania analizy składu i masy ciała. Na scenie zaprezentowane zostały pokazy taneczne i występy wokalne uczniów. Odbyły się również liczne konkursy oraz licytacja prac najmłodszych dzieci z naszej szkoły.

Piknik uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz miejskich Sosnowca: Pan Prezydent Arkadiusz Chęciński, Pierwszy Zastępca Prezydenta pan Zbigniew Byszewski, Przewodniczący Rady Miasta Pan Mateusz Bochenek oraz Radni Miasta: Pan Kamil Wnuk, Pan Tadeusz Sokołowski i Pan Damian Żurawski.

Główną atrakcją dnia była próba ustanowienia rekordu Polski w największej liczbie osób przeciągających autokar za pomocą liny. Rekord udało się ustanowić dzięki 188 osobom, które wspólnie przeciągnęły ważący ponad 20 ton piętrowy autokar na odległość 50 m. W ustanowieniu rekordu uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz mieszkańcy miasta, którym dziękujemy za zaangażowanie.

Główni sponsorzy:

BITRON POLAND, REMIKS- automatyka przemysłowa, Daniel Tourist Daniel, Castorama Polska Sp. z o.o.,

oraz:

Szafranowy Dwór/ Hotel Szafran w Czeladzi, TAURON Polska Energia S.A., E. Leclerck, Pizzeria Trattoria w Sosnowcu, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Firma Euro- Info- Podatki w Sosnowcu, Firma Orient, Klub Sportowy Zagłębie Sosnowiec, McDonald’s Sosnowiec Plaza, Hipermarket Carrefour Sosnowiec, Bar YEN VY, Żabka Polska, KIA Środula, p. Grzegorz Trela, DECATHLON, Mostostal, Katowice AirPort, Carrefour”Capri” Hurtownia Marian Bała, Banasik SP. j. FHU, WZZ Sierpień 80, KWK Murcki-Staszic, WZZ Sierpień 80 KWK Wesoła, British Council, FixPress Spóła z o.o., Salon Fryzjerski NUKA dla psów w Sosnowcu , Piekarnia Maciuś, Targ na Rydza – Sosnowieckie Stowarzyszenie Gospodarcze, sz.p. Małgorzata i Piotr Mura, Malinowe Spa w Sławkowie, Akademia Piękna w Sławkowie, Salon Fryzjerski Magnolia w Sławkowie, Cafe Bistro w Sławkowie, AWMIG p. Przemysław Wojciechowski, Piórem Pisane,

Wielkiej pomocy przy organizacji imprezy udzielili:

Ks. Stefan Wyporski, Sz. P. Krzysztof Wortolec, Sz. P. Marcin Marzyński, SZ.P. Paweł Palenta, SZ.P. Quoc Nguyen, SZ. P. Tomasz Szwedo, SZ. P. Paweł Pala, SZ. P. Sebastian Stępień, SZ.P. Agnieszka Wlazeł, Fundacja „Dr Clown”, Sz. P. Ewa Pająk i Wolontariusze Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej, Społeczność VII LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu, Komenda Miejska Policji w Sosnowcu, Straż Miejska w Sosnowcu.