,,Letnie podróże z Ozobotem – świetlicowe kodowanie’’ - zajęcia otwarte. PDF Drukuj
poniedziałek, 10 czerwca 2019 08:42
 Kodowanie z Ozobotem - małym robotem, który został stworzony do nauki programowania dla dzieci, choć nie tylko,…, to nic innego, niż fantastyczna zabawa połączona ze zdobywaniem wielu umiejętności. Na takie zajęcia zaprosiliśmy dzieci i nauczycieli do świetlicy ogólnej
w czwartek 6 czerwca. Uczniowie zapoznali się z różnymi formami kodowania: kodowanie na dywanie, dyktando graficzne, kodowanie z kubkami. Najwięcej frajdy jednak przyniosło wykonywanie zadań z Ozobotem, dzięki realizacji których, każdy z uczestników mógł otrzymać Certyfikat Super Kodera. Podczas zajęć nauczyliśmy się: jak kalibrować Ozobota, aby był gotowy do pracy; jak konstruować proste algorytmy i sprawdzać ich poprawność; odszukiwać znaczenie wybranej sekwencji kolorów, która jest jednocześnie zakodowaną trasą podróży dla naszego małego robota. Dzieci, pracując w grupach, miały również możliwość, przy pomocy puzzli, zaplanować wakacyjną podróż dla Ozobota. Podczas podróży robot skręcał w lewo, w prawo, jechał wolno, by za chwilę przyspieszyć, a potem zatrzymać się w czasie pauzy, zawrócić lub dalej ruszyć przed siebie.. Stosując kolorowe kody pomogliśmy pszczółce zebrać nektar oraz dostać się do ula. Pokonując zaplanowane trasy kopułka Ozobota świeciła kolorem niebieskim, czerwonym lub zielonym, a wpatrzone w możliwości robota świetliczaki nie spuszczały z niego oczu. Nasze programowanie przez rysowanie zwiększyło kompetencje świetliczków w tematyce kodowania, rozbudziło ich możliwości logicznego i kreatywnego myślenia. Kolejne zajęcia otwarte już we wrześniu. Serdecznie zapraszamy.