Gala finałowa konkursu „Nauka dla Ciebie” PDF Drukuj
środa, 25 września 2019 11:21
DSC 0382 Copy
19 września w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się uroczysta gala na którą został zaproszony nasz zespół konkursowy razem z dużą grupą uczniów i nauczycieli naszej szkoły SP nr 38 w Sosnowcu.
W finale rywalizowało dziesięć drużyn z całej Polski, których zadaniem było zaprojektowanie i wykonanie prototypu pomocy edukacyjnej oraz udokumentowanie wykonanej pracy na filmie. Nagrody wręczyli dyrektor generalna Ministerstwa Anna Budzanowska oraz dyrektor Biura Programów i Przedsięwzięć Ministra Piotr Ziółkowski.
Podczas uroczystości czekały na nas pokazy
naukowe oraz specjalna strefa ze specjalnie dobranymi atrakcjami związanymi z nauką.
"Nie wahaj się" taki tytuł nosiła nasza praca konkursowa przygotowana na konkurs "Nauka dla Ciebie". Uczniowie z klasy 6b Anna Domagalska , Wiktoria Matusik , Wojciech Madej i Stanisław Tyrcha pod czujnym okiem starszych koleżanek z klasy 8c: Amelii Gorczycy, Martyny Grucy, Martyny Regdas, Igi Śliwy, Anny Krzyżanowskiej przygotowały na konkurs dwie prace -wizualizer dźwięku i drgającą maszynę, które to za pomocą różnych kolorów kreśliły krzywe zwane w fizyce krzywymi Lissajous.
Prace powstały pod opieką pań: Anety Kołton-Janigi i Katarzyny Łukaszewicz-Cholewy.
Praca spodobała się jury konkursu, dzięki czemu zostaliśmy laureatami konkursu ogólnopolskiego "Nauka dla Ciebie" organizowanego prze Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i otrzymaliśmy cenne nagrody. Jest to osiągnięcie tym większe, że jako pierwsi w Polsce zostaliśmy laureatami dwukrotnie. Rok temu taki sam sukces osiągnął nasz ”Rollercoaster". Brawo my!