Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj
środa, 16 października 2019 14:25
 „Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa, ten może być nauczycielem innych.”
14 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się akademia, którą przygotowali uczniowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami. Po krótkiej oficjalnej części zaczęła się ta, na którą wszyscy z zaciekawieniem oczekują i która podoba się najbardziej. W tym roku zobaczyliśmy przedstawienie
ukazujące rzeczywistość szkoły sprzed stu lat i tę obecną, którą widzimy na co dzień. Nasi młodzi aktorzy znowu nas nie zawiedli, a chór, który śpiewająco dziękował nauczycielom, dodał całej akademii ciepłej atmosfery i niejednego wprawił w rozrzewnienie. Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała nauczycielom i wszystkim pracownikom administracyjnym za wytężoną pracę i wysiłek włożony w „rozwijanie skrzydeł’ młodzieży, a następnie wręczyła wyróżniającym się nauczycielom nagrody.
W tym pięknym dniu nie pozostaje nic innego jak powtórzyć słowa D. Beisser: „Nauczyciel to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarować to, co w nim najlepszego cudzym dzieciom.” Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły dziękujemy za trud podejmowanej na co dzień pięknej pracy i życzymy, aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji.