Szkoła Pamięta PDF Drukuj
piątek, 25 października 2019 13:55
 W dniu 25 października 2019 roku uczniowie klas VII A i VII C ZSO nr 5 w Sosnowcu włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej “Szkoła pamięta”. Data została wybrana nieprzypadkowo, gdyż są to dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o bliskich zmarłych. Uczniowie wraz z nauczycielami Joanną Piechulek, Adamem Szymonowiczem i Anną Nowakowską odwiedzili sosnowiecki cmentarz przy ulicy Zuzanny, gdzie uporządkowali groby powstańców styczniowych, uczestników rewolucji 1905 r oraz sosnowieckiego doktora Judyma Aleksandra Widery. W ramach akcji złożono kwiaty i zapalono znicze. W ten sposób przyczyniliśmy się do pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności związanych z regionem Zagłębia Dąbrowskiego.