Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego: Tęczowy kalendarz PDF Drukuj
poniedziałek, 28 października 2019 09:23
We wtorek 22 października w świetlicy ogólnej miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu manualnego Tęczowy kalendarz . Zadanie polegało na przedstawieniu przygód, marzeń, przeżyć związanych ze zmianą pór roku. Praca miała być ilustracją jednego z dwunastu miesięcy roku.
I, tak otrzymaliśmy prace przedstawiające takie miesiące jak: luty, wrzesień, październik, listopad, grudzień, maj, nie zabrakło oczywiście lipca oraz sierpnia, czyli ulubionych przez uczniów wakacyjnych miesięcy.
Jury brało pod uwagę: technikę pracy, format, kreatywność, estetykę oraz ogólny wyraz artystyczny.
Jak zwykle nie zawiedliśmy się na Was, do organizatorów konkursu dotarły 24 prace, za które bardzo serdecznie dziękujemy. Wszystkie zasługują na wyróżnienie.  Wytypowanie najlepszych z najlepszych było bardzo trudne, dlatego zaprosiliśmy jako członkinię Jury osobę niezwykle kompetentną, nauczycielkę plastyki w naszej szkole Panią Ewę Monetę, która sama tworzy biżuterię, ceramikę, maluje obrazy oraz ozdabia porcelanę. Udało nam się przyznać: 7 wyróżnień, 2 miejsca III, dwa miejsca II oraz dwa miejsca I ex equo. Prace naszych laureatów wezmą udział w jeszcze jednym konkursie, konkursie międzynarodowym, którego ideą jest stworzenie kalendarza ilustrowanego pracami dzieci. Za naszych zwycięzców będziemy oczywiście mocno trzymać kciuki, być może któraś z nagrodzonych przez nas prac znajdzie miejsce w tak wyjątkowym kalendarzu.
Oto lista naszych laureatów:
I miejsca:
Adrianna Płatek kl.Ia
Lena Kurdziel kl.Ia
II miejsca:
Julia Waligórska kl.IIc
Iga Dziwanowska kl.IIIa
III miejsca:
Maja Gawrońska kl.Ib
Ariel Bąkowski kl.IIIa

Wyróżnienia otrzymali:
Aleks Topolski kl.IIIa, Jakub Habbal kl.IIIa, Liliana Chmielewska kl.IIc, Mateusz Galon kl.IIIa, Oskar Garlicki kl.IIIa, Oliwia Błajszczak kl.IIIa, Piotr Afeltowicz kl.IIIa.