'Święci' PDF Drukuj
wtorek, 05 listopada 2019 20:56
 30 października po szkolnych korytarzach naszej szkoły przechadzali się „Święci”- młodzi aktorzy z klasy IIIa i VIc, którzy pod kierunkiem p. Iwony Letniowskiej, P.Oli Szechowicz oraz s.Sawiany przygotowali przedstawienie pt.”To dla mnie i dla ciebie Święci orędują w niebie”. Za pomocą wybranych fragmentów z życia Świętych oraz piosenek o Świętych, np. o św. Pawle, czy o św. Teresie od Dzieciątka Jezus pokazali społeczności uczniowskiej klas I-III, jak żyć, by osiągnąć świętość. Okazuje się, że aby zostać Świętym nie trzeba dokonywać wielkich rzeczy, ale żyć zwyczajnie kochając Boga i ludzi czyniąc wszystkim dobrze. Wśród wybranych świętych dzieci mogły poznać bliżej Maryję, św. Józefa, św. Piotra i Pawła, św. Franciszka i Klarę, św. Tereskę, św. Agnieszkę ale także święte dzieci: rodzeństwo: św.Hiacyntę i Franciszka, św. Dominika Savio, Św. Stanisława Kostkę. Na koniec przedstawienia pojawili się także polscy święci: królowa Jadwiga , św. Jan Paweł II, św. Maksymilian Maria Kolbe i św. Faustyna. Po przedstawieniu, dzieci z klas I-III, które przebrały się za świętych wzięły udział w konkursie „Mój ulubiony święty”- byli wśród nich: Mojżesz, Maryja, św. Karolina Kózkówna, św. Piotr, św. Dominik Savio, św. Stasiu Kostka, św. Franciszek. Dyplomy i nagrody wręczyła dzieciom pani Wicedyrektor Regina Korcipa, natomiast Pani Dyrektor Iwona Chęcińska oraz s.Sawiana poczęstowały uczestników konkursu i przedstawienia lizakami.