III FESTIWAL TAŃCA DZIECI I MŁODZIEŻY PDF Drukuj
wtorek, 26 listopada 2019 09:15
 Środa, 20 listopada był szczęśliwym dniem dla naszych uczniów, którzy brali udział w III Festiwalu Tańca Dzieci i Młodzieży. Na scenie Sali Widowiskowo – Koncertowej „Muza” w Sosnowcu, w dwóch grupach wiekowych zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Konkurencja była duża, bo oprócz uczniów sosnowieckich szkól specjalnych, w festiwalu wzięli udział uczniowie z Katowic, Mysłowic i Olkusza. W grupie młodszej naszą szkołę reprezentowali: Kacper Rejdak, Igor Ryńca, Radosław Malik, Michał
Tomaszewski, Antoni Kępka i Nikola Bukańska. Wymienieni uczniowie wykonali układ taneczny „Dwa oblicza pirata”, którym zajęli II miejsce. Grupa starsza, w składzie: Nikola Wiślak, Klaudia Borkowska, Magdalena Mendalka, Dariusz Loc, Gabriel Szczęsny i Grzegorz Morawa, wykonała „Taniec kowbojski”. Ich umiejętności taneczne zostały docenione przez jury i też zdobyli II miejsce.
Szczególne gratulacje należą się pani Justynie Brodzie, która otrzymała wyróżnienie za choreografię. Gratulujemy! Czekamy na następne sukcesy.