Jasełka pt. „Książę Pokoju- Boży Syn” PDF Drukuj
sobota, 28 grudnia 2019 00:00
Na kilka dni przed Uroczystością Bożego Narodzenia w naszej szkole mogliśmy na nowo przeżyć tajemnicę narodzin Dzieciątka Jezus, oglądając Jasełka pt. „Książę Pokoju- Boży Syn” w wykonaniu klasy II c. Młodzi aktorzy zostali przygotowani do tego przez P.Katarzynę Błach oraz s.Sawianę. Fabuła została oparta na Ewangelii św. Mateusza i zbudowana na przeciwstawieniu postaci HERODA i JEZUSA. Pasterka Marta opowiada Herodowi o narodzeniu Jezusa, pokłonie pasterzy oraz magów, czyli mędrców
pomagając widzom przenieść się do Betlejem i przeżywać wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Istotna rola w tym scenariuszu została przypisana trzem magom, którzy wykorzystują swoją wiedzę na szukanie Zbawiciela, a po drodze z miłością otwierają serca na potrzeby bliźnich. Choć dopiero do Niego zdążają, nowonarodzony Książę już napełnia ich swoim pokojem. Boży pokój jest bowiem udziałem wszystkich ludzi dobrej woli. Scenariusz uwzględnia misyjny charakter obchodzonego wkrótce po Bożym Narodzeniu święta Trzech Króli. W kulminacyjnej części przedstawienia przewidziana została piosenka misyjna traktująca o losie dzieci z całego świata oraz pastorałka finałowa „Książę Pokoju” połączona z pięknie wykonanym przez dzieci tańcem- do czego przygotowała naszych młodych aktorów- pani Wiktoria (choreograf) zaproszona przez P. Kasię.
Po Jasełkach nastąpiło podsumowanie konkursu na najpiękniejsza Szokę Bożego Narodzenia i wręczenie zwycięzcom dyplomów i nagród przez Panią Dyrektor Iwonę Chęcińską. Gratulujemy zwycięzcom, a są nimi:
I miejsce-Alan Długajczyk z kl. IIa,
II miejsce- Hanna Grząba z kl.Id
III miejsce- grupa dzieci z klasy IIIa: Ariel Bąkowski, Michał Czyż, Piotr Afeltowicz, Ola Przybyszewska, Mateusz Galon, Oskar Garlicki, Jakub Habbal, Alan Strugaru.