NIECH ZŁOTY BĘDZIE Z WAMI! PDF Drukuj
wtorek, 11 lutego 2020 09:09
Serdecznie zapraszamy uczniów klas: 4, 5, 6, 7 i 8 do wzięcia udziału w konkursach szkolnych w ramach projektu „Polski Złoty ma 100 lat!”
1. Konkurs dziennikarski na fotoreportaż lub wywiad z numizmatykiem.
Odszukajcie w swoim otoczeniu i zaproście do rozmowy osobę, która ma ciekawą pasję- kolekcjonuje monety, czyli numizmaty.
Numizmatycy to łowcy: jedni polują na nową "pięćsetkę", inni w antykwariatach wyszukują monet sprzed 100 i 200 lat. To bardzo ciekawe. Pokaż to na serii zdjęć lub zrób wywiad z taką osobą.
Wywiad/ fotoreportaż musi być oryginalnym dziełem własnym (Nie dopuszcza się plagiatów, cytatów, skopiowanych fragmentów cudzych prac itp.).
Do tekstu wywiadu dołączamy 1-3 zdjęć; fotoreportaż-nie więcej niż 8 zdjęć, pamiętając o przestrzeganiu praw autorskich.
Bliższych informacji nt. konkursu i formy udziela mgr Wanda Nowak
Konkurs rozpoczyna się 10 lutego 2020 roku  i trwa do 10 lutego 2020 roku.
Prace konkursowe można składać osobiście do koordynatorów projektu: mgr Bożeny Hat lub mgr Wandy Nowak
Laureaci 3 pierwszych miejsc otrzymują nagrody w postaci kart podarunkowych, których fundatorem jest Narodowy Bank Polski.
2. Konkurs filmowy pod nazwą „Polski ZŁOTY w głównej roli”.
Zadaniem uczestników jest indywidualne przygotowanie lub w 2- osobowych zespołach filmu reklamującego polskiego ZŁOTEGO lub oszczędzanie. Czas trwania filmu: maksymalnie 5 minut, łącznie z napisami.
Konkurs rozpoczyna się 10.02. 2020 roku i trwa do 10.03. 2020 roku.
Prace konkursowe, czyli nakręcony film należy składać osobiście do koordynatorów projektu: mgr Bożeny Hat lub mgr Wandy Nowak
Na laureatów trzech pierwszych miejsc czekają nagrody w postaci kart podarunkowych, których fundatorem jest Narodowy Bank Polski.
Szczegółowe informacje w regulaminie. docx 15.74 KB