Wspomnienie z Addvantage Award Ceremony w Ambasadzie Brytyjskiej PDF Drukuj
wtorek, 24 marca 2020 01:46
AAC - zdjęcia z gali 110 stycznia 2020 roku na zaproszenie Briitish Council w Warszawie do Ambasady Brytyjskiej w Warszawie przybyli przedstawiciele najlepszych, wyróżniających się szkół i instytucji uczestniczących w partnerskim programie Addvantage. Jako, że nasza szkoła znalazła się w tym elitarnym gronie, ZSO nr 5 w Sosnowcu reprezentowały: p. Dyrektor Iwona Chęcińska oraz Magdalena Nycz, koordynująca egzaminacyjny program Addvantage w naszej placówce.

Ceremonię wręczenia nagród otworzył Jego Eminencja Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce - Jonathan Knot, który gorąco pogratulował wyróżnionym przedstawicielom szkół z całej Polski, współpracującym od lat z British Council w ramach programu Addvantage i podkreślił, jak ważną pracę wykonują nauczyciele upowszechniając język angielski. Następnie Colm McGivern – Dyrektor British Council Poland – zaznaczył, że angielski nie jest własnością Wielkiej Brytanii, lecz źródłem ekonomicznego sukcesu i indywidualnego dobrobytu milionów ludzi na całym świecie.

Po poruszającym wystąpieniu gościa specjalnego – wspaniałego mówcy motywacyjnego p. Łukasza Krasonia wręczone zostały nagrody British Council Addvantage Award w pięciu kategoriach. Nasza szkoła była nominowana w kategorii „The Biggest Growth in Cambridge Young Learners Examinations for 2019.”. Przedstawiciele Ambasady, Cambridge Assessment English, Cambridge University i British Council wielokrotnie podkreślali jak ważny jest wkład i zaangażowanie anglistów w upowszechnianie języka angielskiego i przygotowanie uczniów do egzaminów Cambridge YLE. Dyrektor BC w Polsce podziękował wszystkim obecnym na gali nauczycielom będących częścią ogromnej międzynarodowej sieci za zaangażowanie, entuzjazm i wytrwałość, co przekłada się na niesłabnące dążenie do doskonałości w rozwoju młodych ludzi  w Polsce.

Znamienne jest to, że nasza szkoła jako centrum egzaminacyjne Cambridge zaledwie po dwóch latach współpracy w programie Addvantage znalazła się w gronie tak zacnych placówek jak Kolegium Językowe Politechniki Warszawskiej, Państwowa wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie czy duże i znane prywatne szkoły językowe z całej Polski, które współpracują z British Council od 12 lat. Jedyną wyróżnioną podstawową szkołą państwową wśród obecnych na sali było ZSO nr 5 w Sosnowcu. Zawdzięczamy to wspaniałym dzieciakom, ich zapałowi i ciężkiej pracy oraz owocnej współpracy pomiędzy Dyrekcją, Rodzicami i nauczycielem prowadzącym zajęcia egzaminacyjne. Mamy nadzieję, że niedługo znów zawitamy na tak wspaniałej i prestiżowej ceremonii, jaką było Addvantage Award Ceremony 2020. Gala była wspaniałą okazją do zawarcia znajomości z reprezentantami innych partnerskich instytucji w Polsce, jak również szansą na wymianę doświadczeń i poglądów oraz promocji uczelni w tym polsko-brytyjskim gronie oraz przemiłym, wartościowym doświadczeniem dla wszystkich zaproszonych gości.


Część zdjęć pochodzi z oryginalnej internetowej strony British Council https://www.facebook.com/BritishCouncilPolska/