ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ Szkoły Podstawowej NA ROK SZKOLNY 2018/2019 PDF Drukuj
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 00:00
Szanowni Rodzice,
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 38 im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu, ul. Boh. Monte Cassino 46, uprzejmie informuje, iż dnia 1 marca 2018 r. rozpoczyna się zgłaszanie uczniów do klas I szkół podstawowych zamieszkałych w obwodzie naszej szkoły oraz rekrutacja dla dzieci spoza obwodu, jeśli szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami.
Zakończenie naboru do szkoły nastąpi w dniu 14 marca 2018 r.
UWAGA! W szkole obwodowej kandydaci ze względu na swoje miejsce zamieszkania, mają zapewnione miejsce i są przyjmowani na podstawie zgłoszenia rodzica/prawnego opiekuna, bez postępowania rekrutacyjnego.
Dokumenty które należy złożyć w sekretariacie szkoły

Dla kandydatów z obwodu szkoły (ul. Boh. Monte Cassino, Dworska, ul. Małe Zagórze)
  1. Zgłoszenie przyjęcia dziecka zamieszkującego w obwodzie/Wniosek o przyjęcie dziecka sześcioletniego* do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 38 w Sosnowcu pdf 157.38 KB
  2. Oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców kandydata i kandydata pdf 78.23 KB

Dla kandydatów spoza obwodu szkoły
  1. Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej dziecka zamieszkującego poza obwodem Szkoły Podstawowej Nr 38 w Sosnowcu pdf 147.38 KB
  1. Oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów niezbędne do potwierdzenia spełnienia tych kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym klas I szkół podstawowych w Sosnowcu - do pobrania w sekretariacie szkoły.
UWAGA! Nabór kandydatów o specjalnych potrzebach edukacyjnych do oddziałów integracyjnych i oddziałów specjalistycznych odbywa się na podstawie wniosku rodziców/ prawnych opiekunów.
Rodzice/ prawni opiekunowie kandydata o specjalnych potrzebach edukacyjnych, zobowiązani są złożyć wniosek oraz aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną do dyrektora szkoły.

Więcej…
 
„BIEGNIEMY DLA HOSPICJUM” - 2018 PDF Drukuj
środa, 18 kwietnia 2018 00:00
Już po raz szósty zapraszamy wszystkich miłośników biegania i aktywnego spędzania wolnego czasu , na wyjątkowe wydarzenie, łączące ducha sportowej rywalizacji z chęcią pomagania innym.

27. maja 2018 r. pobiegniemy wspólnie
w 6. Charytatywnym biegu na rzecz Sosnowieckiego Hospicjum im. Św. Tomasza Apostoła.

Tegoroczna edycja stanowi część sportowo-rekreacyjnej akcji charytatywnej i będzie mieć charakter biegu ulicznego na dystansie 5 km, z wykorzystaniem terenów zielonych parku Środula i ulicy 3. Maja. Biegowi głównemu na 5 km będą towarzyszyć dodatkowe biegi dla dzieci i mlodzieży z podziałem na kategorie wiekowe.
Wydarzeniom sportowym będzie towarzyszył piknik rodzinny z różnorodnymi atrakcjami dla wszystkich jego uczestników.

Wszystkich chętnych do udziału w biegu zapraszamy do zapisów.

Bezpośredni link do zapisu:


https://protimer.pl/bio/441 .

Dokładne informacje na temat biegu i zapisów znajdziemy na stronach :
www.zso5.sosnowiec.pl, www.hospicjum.sosnowiec.pl, www.protimer.pl

Szczegółowe informacje w regulaminie: pdf 244.49 KB

L
ink do mapki biegu:
https://www.plotaroute.com/route/578882
Więcej…
 
Zostaliśmy laureatami konkursu organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik PDF Drukuj
piątek, 23 marca 2018 12:19
Uczniowie ZSO nr 5 już po raz drugi wezmą udział w Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Klubowicze z KMO Eksplorek w składzie Magdalena Biesaga (kl.II C gim), Amelia Janowska (kl. IIC gim), Wiktor Patla (kl. II B Gim), Leonard Dworak (kl.7 B) zostali laureatami w konkursie na scenariusz Pikniku Naukowego. Nagrodą jest 3-dniowy wyjazd do Warszawy i wzięcie udziału w Pikniku Naukowym jako wystawca. Wydarzenie będzie miało miejsce 9 czerwca 2018 roku przy Stadionie Narodowym.
Więcej…
 
Kolejna edycja Dnia Talentów PDF Drukuj
piątek, 23 marca 2018 09:37
 W sobotni poranek, 17 marca 2018 roku, w sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu odbyła się kolejna edycja Dnia Talentów, zorganizowana przez Dyrekcję, grono pedagogiczne i uczniów ZSO nr 5.
W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, hasło przewodnie uroczystości brzmiało: ”To Polska właśnie".
Więcej…
 
Zuzanna Brzozowska MISTRZYNIĄ SOSNOWCA PDF Drukuj
piątek, 23 marca 2018 09:25
 Dnia 22 marca na sali gimnastycznej SP 42 odbyły się Halowe Mistrzostwa Sosnowca
w LA. Uczennica klasy 6 b ZUZANNA BRZOZOWSKA zajęła I MIEJSCE w konkurencji pchnięcia kulą 3 kg i tym samym została Mistrzynią Sosnowca w tej konkurencji.
Więcej…
 
Warsztaty artystyczne, wielkanocne w świetlicy ogólnej PDF Drukuj
czwartek, 22 marca 2018 09:29
W piątek 16 marca Już po raz kolejny w tym roku szkolnym odbyły się warsztaty artystyczne. Warsztaty wielkanocne przygotowane dla naszych świetliczków tradycyjnie poprowadzone zostały przez panią Sylwię Szarwark z Biblioteki
Więcej…
 
NASK Państwowy Instytut Badawczy PDF Drukuj
środa, 21 marca 2018 10:33
NASK Państwowy Instytut Badawczy w ramach Dnia Nowych Technologii w Edukacji organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotował internetową zabawę, związaną z wartościowym i bezpiecznym wykorzystywaniem nowych technologii.
Więcej…
 
Spotkanie informacyjne z przedstawicielem British Council na temat międzynarodowych egzaminów z języka angielskiego Cambridge YLE dla naszych uczniów PDF Drukuj
wtorek, 20 marca 2018 00:00


Szanowni rodzice uczniów z klas I-V SP !
Jeżeli jesteście zainteresowani przygotowaniem Waszych dzieci do międzynarodowych egzaminów Cambridge, serdecznie zapraszamy na prelekcję dotyczącą aktualnych wymagań, sposobu przeprowadzania i przebiegu takich egzaminów dla dzieci do lat 12.
Więcej…
 
Enjoy mathematics PDF Drukuj
poniedziałek, 19 marca 2018 14:09
Niedawno w naszej szkole odbyła się II edycja konkursu" Enjoy mathematics”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV SP. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą matematycznąi językową. Poziom był bardzo wysoki. Trzeba było zrobić dogrywkę, żeby wyłonić zwycięzców:
Więcej…
 
Z matematyką za pan brat PDF Drukuj
poniedziałek, 19 marca 2018 14:00
 Niedawno odbyło się rozstrzygnięcie matematycznego konkursu "Z matematyką za pan brat" przeznaczonego dla uczniów klas piątych SP 38. Organizatorami konkursu byli: B. Kowalik,  H. Suma i J. Starzyk. Wyłoniono następujących zwycięzców:
Więcej…
 
Konurs MŁODY KONSTRUKTOR – rozstrzygnięcie!!! PDF Drukuj
piątek, 16 marca 2018 10:20
W ramach grantu, który otrzymał Klub Młodego Odkrywcy Eksplorek z projektu „Konstruktorzy marzeń” został ogłoszony i przeprowadzony regionalny konkurs „Młody konstruktor”. Jego celem było zachęcić uczniów do wykonania własnych projektów technicznych, które wykorzystać mogą w szkole w formie pomocy dydaktycznych, oraz w domu np. jako drapaki dla kota lub zabawki.
Więcej…
 
Zaproszenie do obejrzenia prezentacji PDF Drukuj
piątek, 16 marca 2018 00:00

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Sosnowcu realizuje projekt finansowany ze środków
Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej i w związku z tym zaprasza do
obejrzenia krótkiej prezentacji przedstawiającej działania i rezultaty.
W celu obejrzenia prosimy o wejście na następujący link:

Wersja w języku angielskim:

PREZENTACJA- kliknij tutaj


Wersja w języku polskim:

PREZENTACJA-kliknij tutaj


Zapraszamy również do odwiedzenia naszego profilu społecznościowego: facebook- zso5- power, a w razie pytań
zachęcamy do kontaktu na email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tytuł projektu:

„Wykorzystanie metody CLIL i otwartych zasobów edukacyjnych sposobem na podniesienie kompetencji językowych nauczycieli,
wzrost jakości pracy szkoły i jej proeuropejskiego wymiaru.”

Numer projektu: POWERSE-2017-1-PL01-KA101-037755
Dofinansowanie projektu z UE: 244 841,75 PLN
 
Szkolne rekolekcje wielkopostne PDF Drukuj
wtorek, 13 marca 2018 09:37
 W dniach 7 - 9 marca odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne.Podczas rekolekcji uczniowie uczestniczyli w dwudniowych warsztatach.
W pierwszym dniu uczniowie poznali historię św Franciszka z Asyżu- patrona ekologów, następnie wykonali plakaty przedstawiające osobę świętego Franciszka i piękno otaczającej nas przyrody.
Więcej…
 
I SZKOLNY INTEGRACYJNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO PDF Drukuj
czwartek, 08 marca 2018 09:25
 Dnia 22.02.2018r. obył się I SZKOLNY INTEGRACYJNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO. Wzięło w nim udział 13 zawodników z naszej szkoły. Po zaciętej rywalizacji I miejsce zdobył Łukasz Więcek, II miejsce Kamil Skóra, III miejsce
Więcej…
 
Dzień Talentów PDF Drukuj
środa, 07 marca 2018 11:53
ZAPROSZENIE

Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie zapraszają
wszystkich Rodziców, Opiekunów naszych uczniów, Rodzeństwo, Babcie, Ciocie, Wujków ...

na kolejny Dzień Talentów, tym razem pod hasłem 'To wszystko Polska',
który odbędzie się w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu
17 marca o godzinie 10:00.
Liczymy na Waszą obecność :)
To dla Was tańczymy, gramy, recytujemy i śpiewamy :)


 
PŁATNOŚĆ ZA OBIADY- MARZEC 2018 PDF Drukuj
czwartek, 01 marca 2018 01:01

Płatność za obiady w marcu wynosi: 60,00 (20 dni x 3,00 = 60,00; słownie: sześćdziesiąt).
Przypominamy o konieczności dokonywania wpłat w formie przelewu bankowego,
na nowy nr konta:
47 1020 2313 0000 3802 0579 6828
do 10 marca 2018.
Przelewy dokonane po terminie będą obciążone odsetkami ustawowymi. Uczniowie, którzy: mieli zgłoszoną nieobecność w poprzednim miesiącu, Rodzice przelali inną kwotę niż podana lub opłata została uregulowana po terminie otrzymają na kartce informację jaką kwotę należy wpłacić w bieżącym miesiącu. Bardzo prosimy o wpłacanie dokładnie podanych kwotw celu uniknięcia ewentualnych nadpłat lub zaległości. Serdecznie dziękujemy.
 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego PDF Drukuj
poniedziałek, 26 lutego 2018 12:55

W tym dniu uczniowie i uczennice klas IV-VII rywalizowali w klasowych turniejach wiedzy o języku i kulturze polskiej. Można było się przekonać, jak bogaty jest nasz język. Oprócz frazeologii, homonimów, archaizmów, zapożyczeń, trudności fonetycznych, zawiłości ortograficznych, język polski ma również zasady pełne pułapek fleksyjnych, a przede wszystkim tworzy niepowtarzalny zasób tekstów literackich.
To święto zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.
Więcej…
 
DROGI RODZICU, UWAŻAJ NA UZALEŻNIENIA! PDF Drukuj
piątek, 23 lutego 2018 00:00


Współczesny świat charakteryzuje się znaczną dostępnością środków uzależniających. Warto więc poznać kilka rad, jak wspierać Dziecko w rozwoju i zapobiegać używaniu substancji psychoaktywnych.
Więcej…
 
Sprawozdanie z realizacji projektu POWER SE w 1. semestrze 2017/2018 PDF Drukuj
czwartek, 22 lutego 2018 11:14Sprawozdanie z realizacji projektu POWER SE w 1. semestrze 2017/2018

Od września 2017 roku w szkole jest realizowany projekt pt.„Wykorzystanie metody CLIL i otwartych zasobów edukacyjnych sposobem na podniesienie kompetencji językowych nauczycieli, wzrost jakości pracy szkoły i jej proeuropejskiego wymiaru.”
o numerze POWERSE-2017-1-PL01-KA101-037755 w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna.
Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego PDF Drukuj
wtorek, 20 lutego 2018 00:00

 W tym dniu uczniowie i uczennice klas IV-VII rywalizowali w klasowych turniejach wiedzy o języku i kulturze polskiej. Można było się przekonać, jak bogaty jest nasz język. Oprócz frazeologii, homonimów, archaizmów, zapożyczeń, trudności fonetycznych, zawiłości ortograficznych, język polski ma również zasady pełne pułapek fleksyjnych, a przede wszystkim tworzy niepowtarzalny zasób tekstów literackich.
Więcej…
 
Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego, fotograficznego ,,Zima mnie kręci" PDF Drukuj
poniedziałek, 19 lutego 2018 00:00
 Kto tak nie lubi zimy jak dzieci i z wzajemnością, nie bez parady pisała Anna Jurksztowicz: ,,Zima lubi dzieci najbardziej na świecie..." Konkurs fotograficzny ,,Zimna mnie kręci" pokazał Nam jak bardzo kochacie zimowe szaleństwo na śniegu
Więcej…
 
WALENTYNKI W GM PDF Drukuj
czwartek, 15 lutego 2018 10:10
 14 lutego jest dniem, w którym każdy „TAJEMNICZY WIELBICIEL”, „TĘSKNIĄCY” i „ZAKOCHANA” mają okazję zaznaczyć, że są gdzieś niedaleko i mają kogoś w swoich myślach. A że czasem ogromnie trudne jest powiedzenie tego wprost, korzystają z nadarzającej się okazji.
Więcej…
 
"Klasa ze snów" PDF Drukuj
czwartek, 15 lutego 2018 09:27
 Serdecznie zapraszamy uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum do udziału w 8. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego "Klasa ze snów"
Więcej…
 
Zasady rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych: PDF Drukuj
wtorek, 13 lutego 2018 09:21
Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych publicznych szkół ponadgimnazjalnych (z wyjątkiem szkół policealnych oraz liceów ogólnokształcących dla dorosłych), klasy pierwszej trzyletniej branżowej szkoły I stopnia, na rok szkolny 2018/2019.

Zasady przeliczania punktów:pdf 644.39 KB
 
Uwaga! Zmiana planu lekcji PDF Drukuj
środa, 07 lutego 2018 21:29
Nowy plan lekcji obowiązujący od 13 lutego.
W poniedziałek 12 lutego uczniowie przychodzą do szkoły według starego planu zajęć.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5