Akcja "Biegniemy dla hospicjum" PDF Drukuj
niedziela, 15 czerwca 2014 00:00

DSC 0125  15 czerwca na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 odbyła się druga edycja akcji "Biegniemy dla hospicjum", której celem było rozpropagowanie idei budowy stacjonarnego Hospicjum im. świętego Tomasza w Sosnowcu. Tak jak w ubiegłym roku nauczyciele wychowania fizycznego ZSO nr 5 podjęli się wielogodzinnego biegu ulicami Zagórza niosąc ze sobą kwiat żonkilu – symbol nadziei.

  Jednocześnie na szkolnych boiskach można było sprawdzić swoją celność na strzelnicy, wziąć udział w licytacji oraz posiłować się na rękę z czołowym polskim armwrestlerem Mariuszem Grochowskim. Nie zabrakło także miejsca na muzyczno- taneczne występy uczniów sosnowickich szkół, pokazy ratownictwa medycznego oraz jazdę sportową ciężarówką. Na wszystkich chętnych czekały upieczone przez rodziców ciasta oraz wojskowa grochówka.

  W festynie uczestniczyli liczni mieszkańcy Zagórza, a także przedstawiciele władz lokalnych. Uroczystość uświetnili swoja obecnością wiceprezydent miasta Sosnowca p. Agnieszka Czechowska Kopeć, przewodniczący Rady Miasta p. Mateusz Rykała, Przewodnicząca Komisji Oświaty p. Halina Sobańska, członek zarządu Województwa Śląskiego - p. Arkadiusz Chęciński oraz radni Sosnowca: p. Jan Bosak, p. Wiesław Suwalski oraz p. Wilhelm Zych.

 

Poprawiony: piątek, 05 września 2014 23:29