Rusza Szkolne Koło Caritas PDF Drukuj
piątek, 30 września 2016 19:31

1  Z inicjatywy uczniów i nauczycieli naszej szkoły od tego tygodnia rozpoczęło swoją działalność Szkolna Koło Caritas czyli SKC. Inicjatywę poparła i zatwierdziła nasza Pani Dyrektor. Koło skupia w swoich szeregach uczniów którzy pragną jako wolontariusze, włączyć się do pomocy ludziom potrzebującym. Do Koła mogą należeć również chętni nauczyciele, którzy chcą towarzyszyć uczniom w podejmowanych inicjatywach.

  Niedawno rozpoczęty rok szkolny został ogłoszony „Rokiem Wolontariatu”, więc pomysł powołania Szkolnego Koła Caritas świetnie wpisuje się w ten czas. Uczniom, którzy zdecydują się zaangażować w wolontariat życzymy, aby było to dla nich pozytywne doświadczenie kształtujące ich charakter i empatię, ale jednocześnie by dzięki podejmowanym działaniom czynili lepszym świat, który mają wokół siebie.

Ty również zostań WOLONTARIUSZEM! Zapraszamy!

Opiekunami Koła są Pani Dorota Futyma i ks. Jan Rogowski.

Poprawiony: środa, 30 sierpnia 2017 23:26