VI Edycja programu "Młodzi Jałmużnicy” PDF Drukuj
środa, 28 września 2016 00:00

3  Trzech uczniów naszego gimnazjum Oliwier Gołuchowski, Kacper Pietrzyk i Patryk Raczyński uczestniczyło 28 września 2016 r. w inauguracji VI edycji programu „Młodzi Jałmużnicy” organizowanego przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej. W siedzibie Caritas spotkali i wolontariusze oraz opiekunowie Szkolnych Kół Caritas z całej diecezji. Słowa do uczestników spotkania skierowali ks. Tomasz Folga – dyrektor Caritas naszej Diecezji oraz ks. Biskup Grzegorz Kaszak.

  Po oficjalnej inauguracji nowego roku działalności Caritas kolejnym punktem spotkania był warsztat motywacyjny „Bez odwagi nie zostaniesz dowódcą”, prowadzony przez dyplomowanego trenera biznesu i rozwoju osobistego - Edytę Walęciak Skórkę, oraz warsztat „Rozmowa nie zawiera wszystkich słów, słowa nie zawierają wszystkich myśli – sztuka komunikacji” prowadzony przez Psycholog - Magdalenę Kluszczyk. Celem warsztatów było budowanie i rozwijanie kompetencji komunikacyjnych w kontekście interpersonalnym i zespołowym.

  Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach, które posłużą im w twórczym i mądrym angażowaniu się w Szkolnym Kole Caritas.

 

Poprawiony: środa, 30 sierpnia 2017 23:26