Pokemoniada czyli otrzesiny klas I PDF Drukuj
poniedziałek, 17 października 2016 00:00

3  "Na miano Gimbusa trzeba sobie zasłużyć!" – oto hasło przewodnie imprezy dla tegorocznych uczniów klas pierwszych. Wstępem do dzisiejszego dnia była zabawa Pokemon GO, która rozpoczęła się dla nich już tydzień wcześniej – ich zadaniem było znalezienie w ustalonym momencie konkretnego nauczyciela, udzielenie odpowiedzi na jego pytanie i odebranie pokemona - wszystko z wykorzystaniem pomocnych informacji na profilu ZSO 5 na Facebooku.

Już od 10 października mogliśmy zatem obserwować wzmożony ruch na korytarzach – co i rusz padały pytania "Jak wygląda pani od angielskiego?” albo "Gdzie ma dyżur pan od historii?”. Opłacało się być najbardziej zorientowanym w czasie i miejscu!

  A jak było dzisiaj? WYJĄTKOWO! Nasi Pierwszoklasiści musieli zmierzyć się z zadaniami sprawdzającymi ich spostrzegawczość i umiejętność kojarzenia (układanie puzzli), umiejętność pracy zespołowej, szybkość i precyzję (różnorakie konkurencje sportowe) oraz wiedzę o naszym Gimnazjum (unikatowy quiz multimedialny). Dopełnieniem wszystkiego było przebieranie się za pokemony.

  Zaangażowanie pierwszoklasistów było godne podziwu! Wszyscy ochoczo starali się sprostać zadaniom wymyślonym przez Samorząd Uczniowski. Wszelkie konkurencje nadzorowało nauczycielskie jury, dzięki czemu uniknięto jakichkolwiek nieścisłości i pomyłek.

  Przed podsumowaniem zdobytych przez każdą klasę punktów uczniowie ustawili się do przysięgi obowiązującej ich od teraz do końca trzeciej klasy. Nie mieli wyjścia – chcąc zdobyć miano prawdziwego Gimbusa, musieli przysięgać i już!

  A oto nasi zwycięzcy – uczniowie klasy I C! Gratulujemy!!! Nagrodą dla nich jest cały dzień bez pytania! Jedynym zadaniem, które jeszcze przed nimi stoi, jest ustalenie, który to będzie dzień. Do końca października mają jeszcze trochę czasu…

Samorząd Uczniowski

Poprawiony: środa, 30 sierpnia 2017 23:32