" Szkoła Dobrych Kompetencji " PDF Drukuj
ZAPROSZENIE
Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5
w Sosnowcu
z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi
oraz
Centrum Doskonalenia Nauczycieli
w Sosnowcu
zapraszają na
Konferencję

„Szkoła Dobrych Kompetencji.

Metody pracy z dzieckiem z dysfunkcjami rozwojowymi w szkole i w domu”

konferencja jest odwołana ze względu na mała ilość chętnych.

w terminie 16. listopada 2017r.
Konferencja odbędzie się
w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych
w Sosnowcu
przy ul. Jagiellońskiej 13Konferencja jest III edycją Szkoły Dobrych Kompetencji.

W ubiegłym roku gościliśmy dr Petera Schmidta - dorosłego mężczyznę z Niemiec, z Zespołem Aspergera, który fascynująco mówił o tym, jak wysoko funkcjonująca osoba z autyzmem boryka się z naszym „neurotypowym" światem.

Tegoroczna konferencja będzie ukierunkowana na metody pracy z dzieckiem z dysfunkcjami rozwojowymi i podobnie jak poprzednie adresowana jest do pedagogów, psychologów szkolnych, nauczycieli, wychowawców pracujących w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach średnich i placówkach oświatowych oraz rodziców.


W programie:

16.11.2017r. – czwartek

8:30 – 9:00 - Rejestracja uczestników konferencji;

9:00 – 9:10 - Rozpoczęcie konferencji – dyrektor ZSO nr 5 w Sosnowcu

Iwona Chęcińska;

9:10 – 10:40 - Wykład „Architektura” wiedzy w szkole – Marzena Żylińska;

10.40 – 11.00 – przerwa kawowa;

11:00 – 12:30 - Wykład „AHA metoda diagnostyczno – terapeutyczna dla

dzieci z hemiplegią i porażeniem splotu ramiennego”

– Jacek Szmalec;

12.30 – 12.50 – przerwa kawowa;

12.50 – 14.20 – wykład „Uczenie się z myślografią” – Agata Baj;

14.30 – 16.00 – warsztaty:

 • Marzena Żylińska „Jak zaczynać lekcje, aby włączyć ciekawość”,

 • Jacek Szmalec „Strategie terapeutyczne w rozwojowych zaburzeniach koordynacji ruchowej (DCD) dzieci w wieku 5 – 7 lat”,

 • Agata Baj „Uczenie się z myślografią”.

dr Marzena Żylińska - zajmuje się metodyką i neuropedagogiką. Pracuje jako wykładowca w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Toruniu oraz w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. W licznych publikacjach i na seminariach propaguje twórcze wykorzystanie nowych technologii w nauczaniu. Współorganizowała europejski projekt Zmieniająca się szkoła. Jest autorką materiałów dydaktycznych wykorzystujących wnioski płynące z badań nad mózgiem. Napisała także książki: Postkomunikatywna dydaktyka języków obcych w dobie technologii informacyjnych, Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi. Prowadzi blog Neurodydaktyka, czyli neurony w szkolnej ławce.

dr Jacek Szmalec - terapeuta SI (II stopień), oligofrenopedagog, terapeuta zajęciowy, terapeuta NDT Bobath, międzynarodowy trener masażu Shantala, rewalidator osób chorych, terapeuta Prehtla, fizjoterapeuta, terapeuta monachijskiej funkcjonalnej diagnostyki rozwojowej, trener metody INPP, certyfikowany diagnosta ADOS-2 (autyzm), doktorant UMC w Lublinie, wykładowca gościnnie na Uniwersytecie Gdańskim, KPSW w Bydgoszczy, UMC w Lublinie, pracuje w SOSW Szymanowo k/Morąga, własny gabinet terapeutyczny. Trener prowadzący szkolenia z zakresu masażu Shantala, terapii ręki, przetwarzania sensorycznego oraz INPP – szkolenie podstawowe. Autor wielu publikacji.

Agata Baj - Pasjonatka edukacji jako nieustannego uczenia się i rozwoju, trener efektywnych technik uczenia (się), z wykształcenia pedagog. Absolwenta Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Projektuje i prowadzi szkolenia z zakresu m.in. efektywnych metod nauczania i uczenia się. Prowadzi zajęcia dla uczniów oraz warsztaty dla nauczycieli. Właścicielka marki eduBAJ, prowadzi grupę na facebooku: MYŚLOGRAFIA. Autorka poradnika „Mapy Myśli. Poradnik dla osób uczących się” oraz publikacji edukacyjnych w magazynie TRENDY uczenie się w XXI w. Publikowała też w magazynie Awangarda w edukacji, Gazecie Szkolnej, Szkole Jazdy, Życiu Szkoły oraz na portalu edukacyjnym edunews.pl. Związana z grupą SuperBelfrzy RP.


Warunki uczestnictwa:

 1. wypełnienie i przesłanie karty zgłoszeniowej w terminie do 31.10.2017r.

 2. zaznaczenie wybranego warsztatu w karcie zgłoszeniowej. Liczba miejsc w poszczególnych warsztatach ograniczona. O wpisie na listę decyduje kolejność zgłoszeń z wpłatą. W przypadku braku miejsc w wybranym warsztacie, organizator zobowiązuje się do kontaktu telefonicznego lub E-mailowego z uczestnikiem i przedstawienia pozostałych możliwości.

 3. Dokonanie wpłaty za udział w konferencji na konto ………………. w terminie do 31.10.2017r. z dopiskiem „Konferencja ZSO5 – 2017”

Koszt konferencji 125 zł

Organizatorzy zapewniają:

 1. imienny certyfikat dla każdego uczestnika konferencji;

 2. możliwość zakupu literatury fachowej;

 3. barek kawowo-herbaciany w czasie trwania konferencji;

 4. możliwość indywidualnego zakupu obiadu w miejscu konferencji.

Ewentualne pytania prosimy kierować do:

 • Monika Brzoska-Gansiniec

tel. 507190 36

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 • Dorota Stępień

tel. 698 615 555

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 • Anetta Mazurkiewicz

tel. 517737 246

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.