BeCreo na CODE WEEK 2017 w ZSO nr 5 w Sosnowcu PDF Drukuj
środa, 25 października 2017 08:33
 Podczas Code week 2017 chętni uczniowie z klas 7 i klas gimnazjalnych uczyli się programowania wykorzystując zestaw edukacyjny BeCreo. Zapoznali się z programem, który steruje platformą programistyczną Arduino i modułami wyświetlaczy, diod, głośników serwomotorów, silników itp. Uczniowie mają możliwość odczytywania danych z sensorów sprawiając, że projekty są interaktywne.

Podczas zajęć uczniowie pracują samodzielnie wykorzystując samouczek który dba, aby przeprowadzane operacje były bezbłędne, a jednocześnie uczyły wykorzystywać coraz więcej programistycznych funkcji i instrukcji.

BeCreo to modułowy zestaw do nauki podstaw programowania i mechatroniki składający się z rozbudowanej aplikacji i modułów elektronicznych, których pracę można zaprogramować. Aplikacja, w której programuje się za pomocą bloczków, pozwala na pracę w trzech trybach (trybie kursu, wyzwań, pracy dowolnej).

Zajęcia są z zestawem BeCreo będą prowadzone systematycznie, co czwartek przez cały rok szkolny.
Zajęcia prowadzi pani Aneta Kołton-Janiga
Poprawiony: piątek, 31 sierpnia 2018 00:04