Edukacja globalna - jesteśmy liderami i ambasadorami PDF Drukuj
wtorek, 07 listopada 2017 09:23

 W tym roku szkolnym postanowiliśmy rozszerzyć działania dotyczące szeroko rozumianej edukacji globalnej. Podjęliśmy współpracę z ambasadorami Kulczyk Foundation, inicjując aktywności mające na celu

zacieśnienie współpracy międzyszkolnej. Nasze wspólne działania, w których organizację włączyli się również nauczyciele zza granicy w ramach eTwinning, Peace Crane Project oraz grup społecznościowych, są właśnie w trakcie realizacji. Z kolei we współpracy z ORE (http://www.edukacjaglobalna.ore.edu.pl/) inicjujemy zadania projektu: "Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju". Projekt 355/2016-2017/M realizowany jest w szkołach zgodnie z założeniami "Wieloletniego programu współpracy rozwojowej na lata 2016-2020" i współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Już za niedługo Tydzień Edukacji Globalnej, podczas którego finał będą miały niektóre ze wspomnianych działań.

Poprawiony: piątek, 31 sierpnia 2018 00:04