Robot Przyszłości PDF Drukuj
poniedziałek, 04 grudnia 2017 13:27

  Finał konkursu "Robot Przyszłości"

Celem konkursu było poznanie sposobów na wtórne wykorzystanie zasobów zgodnie z 12. celem zrównoważonego rozwoju "Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja". Temat ten podejmowany był w ramach Europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej.Konkursowy projekt musiał spełniać kilka wymagań. Należało zaprojektować schemat, określić, z czego zostanie zbudowany robot (wymagane były produkty wykorzystywane do recyklingu) oraz opisać w przynajmniej stu słowach, jak wymyślona maszyna będzie ratowała środowisko. Uczestnicy mogli również zbudować swój model. W finale konkursu znalazło się aż sześć prac. Nagrody otrzymali:

- Zuzanna Łaszczyk - pierwsze miejsce,

- Zuzanna Wójcik - drugie miejsce,

- Jakub Brzuchania - trzecie miejsce,

- Alan Żyłka - nagroda publiczności,

- wyróżnienia: Lidia Kmiecik oraz Przemysław Jackowski.


Fundatorami cennych nagród (m.in. głośników bezprzewodowych, bonu do księgarni "Empik", baterii solarnych, książek) byli: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, REMONDIS Sp. z o.o., Instytut Globalnej Odpowiedzialności, Kulczyk Foundation oraz Urząd Miasta Sosnowca. Serdecznie dziękujemy.

Poprawiony: piątek, 31 sierpnia 2018 00:09