KMO Eksplorek na YETI 2017 w Rybniku PDF Drukuj
czwartek, 21 grudnia 2017 12:01

 W grudniu Klub Młodego Odkrywcy Eksplorek działający przy ZSO nr 5 pojechał do Rybnika na zaproszenie Akademii Technicznej Małolata na spotkanie naukowe i techniczne YETI 2017 czyli Young Engineer Technican Inventor, na którym prezentowaliśmy eksperymenty związane z żywiołami. Klubowicze przygotowali chmurę w butelce, wybuchające sodowe wulkany, tęczę oraz wodne tornado. Odwiedzający nasze stanowisko mogli wykonać wszystkie doświadczenia samodzielnie.
YETI to spotkanie miłośników lego, programowania, majsterkowania i eksperymentowania na którym można było sprawdzić się w programowaniu scratch, samodzielnie skonstruować lokomotywę z drewna na warsztatach z majsterkowania oraz sprawdzić jak działają różne konstrukcyjne projekty. Spotkanie bardzo nam się podobało. Dziękujemy panu Antoniemu Duda z ATM z Rybnika za zaproszenie.
Opiekunem KMO Eksplorek jest pani Aneta Kołton-Janiga
Poprawiony: piątek, 31 sierpnia 2018 00:09