Bieg po zdrowie PDF Drukuj
poniedziałek, 04 czerwca 2018 09:21
Bieg po zdrowie” to nowy ogólnopolski program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. W roku szkolnym 2017/18 realizowano II edycję programu.

Głównym celem programu było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.
W naszej szkole pełnym pakietem programu objęto uczniów klasy IV d. W pozostałych klasach czwartych oraz starszych szkoły podstawowej i gimnazjum cele edukacji antytytoniowej realizowano na lekcjach wychowawczych, zajęciach z biologii i przyrody.

Zajęcia według programu „Bieg po zdrowie” realizowane były w marcu, kwietniu i maju na lekcjach przyrody i godziny wychowawczej. W programie wykorzystano zróżnicowane metody aktywizujące, które dostosowano do wieku odbiorców. Był to cykl sześciu spotkań, w trakcie których uczniowie
-dyskutowali,
-wymieniali doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły,
-przeprowadzali wywiady z osobami niepalącymi,
-liczyli koszty palenia papierosów,
-pracowali w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów,
-tworzyli komiksy z bohaterami programu.
Honorowy patronat programu objęli:
-RZECZNIK PRAW DZIECKA Marek Michalak
-MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ
-MINISTERSTWO ZDROWIA.

Poprawiony: piątek, 31 sierpnia 2018 00:21