Zielona Szkoła 2018 PDF Drukuj
czwartek, 14 czerwca 2018 15:42
Na przełomie maja i czerwca uczniowie klas III SP przebywali na ,, Zielonej szkole‘’ w nadmorskiej miejscowości Niechorze, w ośrodku kolonijno-wypoczynkowym “Stoltur”, położonym zaledwie 80 metrów od pięknej plaży.
Celem wyjazdu było zintegrowanie zespołów klasowych, rozwijanie samodzielności dzieci, upowszechnienie formy uczenia się przez doświadczenie, podniesienie wśród uczniów świadomości ekologicznej i zainteresowania kwestiami przyrodniczymi oraz rozwijanie aktywności ruchowej i sprawności fizycznej.
Program zajęć był bardzo intensywny. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, grach i zabawach na plaży, pieszych wyprawach wzdłuż brzegu morza i autokarowych wyjazdach do Kołobrzegu, Zieleniewa, Międzyzdrojów, Trzęsacza z ruinami zabytkowego kościoła na klifie. Jedną z największych atrakcji dla dziei były wizyty w spa-aquaparku w pobliskiej Pogorzelicy.
Piękna pogoda, moc atrakcji: Neptunalia, liczne konkursy, dyskoteki, grillowanie, codzienne zajęcia ruchowe, wielogodzinny pobyt na świeżym powietrzu, jak również zdrowe posiłki sprawiły, że wszyscy byli we wspaniałych humorach i pełni energii.
Na pewno wyjazd ten, w czasie którego dzieci jeszcze bardziej się ze sobą zżyły, wiele się nauczyły, zobaczyły i zwiedziły, na długo pozostanie w ich sercach i pamięci. Zapraszamy do galerii.

Poprawiony: piątek, 31 sierpnia 2018 00:33