KMO Eksplorek na XXII Pikniku Naukowym PDF Drukuj
wtorek, 19 czerwca 2018 00:00
DSC 0454 CopyKMO Eksplorek na XXII Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – realcja
Już po raz drugi wzięliśmy udział w Pikniku Naukowym odbywającym się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nasza drużyna w składzie Liwia Biegun, Magdalena Biesaga, Amelia Janowska (kl. 2c Gim), Wiktor Patla (kl. 2b Gim) przygotowała na to wydarzenie wiele ciekawych doświadczeń, które mogli wykonywać zwiedzający. Tematem tegorocznego pikniku był „RUCH”.
Nasze doświadczenia dotyczyły ruchu podczas wymiany gazowej, ruchu barwników pochodzących z liści drzew za pomocą tzw. chromatografii, oraz migracji cząsteczek wody, działania podnośników hydraulicznych zgodnie z prawem Pascala. Nasze doświadczenia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a my byliśmy pełni dumy z dobrze wykonanego zadania.
W trakcie pobytu w Warszawie w ramach nagrody wzięliśmy udział również w warsztatach konstruktorskich, na których stworzyliśmy wyrzutnię rakietową, która strzela plastikowymi butelkami wypełnionymi wodą, oraz zwiedzaliśmy wystawy w Centrum Nauki Kopernik.
Do domu wróciliśmy pełni wrażeń.
Dokładny opis naszego pobytu w Warszawie znajduje się na stronie:
opiekunem klubu jest pani Aneta Kołton-Janiga


Poprawiony: piątek, 31 sierpnia 2018 00:33