Projekt socjoterapeutyczny PDF Drukuj
środa, 20 czerwca 2018 08:30
 W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole niektórzy uczniowie uczestniczyli w projekcie socjoterapeutycznym zaproponowanym przez Wydział Zdrowia. W ramach tego projektu realizowany był program „ Odkrywamy w sobie piękno i talenty”Projekt prowadzony był przez panią Aleksandrę Serafin i panią Ilonę Żurek. Uczestnicy projektu uczestniczyli w zajęciach podczas których poprzez zabawę poznawali świat skomplikowanych emocji, uczyli się jak rozładowywać negatywne uczucia, relaksowali się, uczyli się zasad współpracy, odkrywali swoje marzenia.

Na zajęciach mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności, sami przygotowywali posiłki, przygotowywali zabawy.
Uczestnicy otrzymywali posiłek , brali udział w różnych formach zabawy oferowanych przez ośrodki rekreacji i rozrywki, między innymi bawili się w kręgielni, mieli możliwość zamówienia posiłku w restauracji, skorzystali z basenu, poznali laserową formę zabawy w Laser House.
W ramach realizacji projektu i środków finansowych przeznaczonych na ten cel doposażona została sala numer 10 , w której odbywały się zajęcia. Przewidziana jest w dalszym ciągu realizacja projektu w kolejnych latach.
Poprawiony: piątek, 31 sierpnia 2018 00:33