Oddział przedszkolny młodszy – grupa specjalna - Informacje Ogólne PDF Drukuj

Grupa przedszkolna młodsza liczy od 4 do 8 dzieci, dlatego w naszej pracy opieramy się głównie na indywidualnych potrzebach podopiecznych.

Opiekę edukacyjno – terapeutyczną zapewniamy dzieciom ze specjalnymi potrzebami w wieku od 3 do 8 lat. Realizujemy zadania w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz indywidualne programy terapeutyczne dostosowane do możliwości i potrzeb każdego dziecka.

Naszym podopiecznym zapewniamy również opiekę psychologiczno – pedagogiczną w postaci dodatkowych specjalistycznych zajęć indywidualnych.

W naszym oddziale panuje miła i rodzinna atmosfera. Wychowawca wraz z opiekunami oraz we współpracy z psychologiem, logopedą działem rehabilitacji i innymi nauczycielami starają się stworzyć każdemu wychowankowi odpowiednie i jak najlepsze warunki rozwoju.

Zdjęcia nr 6025,5985

Oferta Pedagogiczna PDF Drukuj

Oferujemy:

1. zajęcia logopedyczne
  2. codzienną rehabilitację
  3. integrację sensoryczną
  4. zajęcia muzyczne z elementami muzykoterapii i ruchu
  5. zajęcia indywidualne i rewalidacyjne
  6. zajęcia w sali doświadczania świata

Metody Pracy PDF Drukuj

Pracujemy w oparciu o następujące metody i techniki:

1. poranny krąg polisensoryczny
  2. program aktywności Knillów
  3. terapię pedagogiczną
  4. pedagogikę zabawy Klanzy
  5. Castillo Moralesa
  6. alternatywną formą komunikowania się MAKATON
  7. elementy Kinezjologii Edukacyjnej
  8. metodę Domana (czytanie całościowe)
  9. dogoterapię

Ponad to współpracujemy z neurologopedą, tyflopedagogiem, surdologopedą i ortooptykiem.

Tak jak w innych przedszkolach nasze dzieci mają czas na zabawę swobodną lub zorganizowaną pod bacznym okiem nauczyciela, który zawsze służy swoją pomocą.

Wycieczki PDF Drukuj

Dla naszych podopiecznych organizujemy także wycieczki w każdym roku szkolnym. Staramy się odwiedzać miejsca ciekawe, wesołe budząc u dzieci ciekawość świata, przyrody a przede wszystkim wywołujące uśmiech na twarzach.

Wyjeżdżamy także do kina i teatru, gdzie nasi podopieczni mają okazję poznać najnowsze produkcje filmowe oraz profesjonalną grę aktorów.

Zaproszeni Goście PDF Drukuj
  W naszej placówce pojawiają się także mili goście:
  1. gościliśmy pana policjanta, który wytłumaczył nam jak być bezpiecznym na drodze i w domu-
  2. zawitali do nas także strażacy, którzy tłumaczyli jak zachować bezpieczeństwo, żeby nie wywołać pożaru i jak zachować się w kontakcie z niebezpiecznym ogniem. Mogliśmy zobaczyć także wóz strażacki, który zrobił na dzieciach duże wrażenie.
  3. gościmy także na cyklicznych spotkaniach muzyczną grupę Violino, dzięki której dzieci mają kontakt z żywą muzyką w wykonaniu profesjonalnych artystów.

Uroczystości i Imprezy Drukuj
środa, 14 kwietnia 2010 23:11

Uczestniczymy także we wszystkich imprezach szkolnych:

1. Coroczny piknik jesienny, gdzie dzieci wraz z innymi podopiecznymi ośrodka wspólnie uczestniczą w konkurencjach, rozwiązują zadania i zajadają kiełbaskę upieczone w ognisku.
  2. Wizyta Świętego Mikołaja, która jak co roku jest wydarzeniem pełnym ogromnej radości i wielu niezapomnianych przeżyć.
  3. Jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klas i grup specjalnych z udziałem zaproszonych rodziców.
  4. Bal karnawałowy, czyli wspaniała, swobodna zabawa w niezwykłych strojach.
  5. Powitanie wiosny, gdzie wraz ze starszymi kolegami, ze śpiewem na ustach bierzemy udział w konkursach wiedzy o wiośnie.
  6. Coroczna Olimpiada Sportowa dla Dzieci i Młodzieży niepełnosprawnej podczas której przedszkolaki dzielnie walczą o medale.
  7. Dzień Rodziny z udziałem rodziców.

Galeria Prac PDF Drukuj
Tworzymy także piękne prace plastyczne z wykorzystaniem wielu ciekawych technik