Misja Szkoły

Misją naszej szkoły jest wychowanie dziecka

akceptującego siebie i innych,

potrafiącego odnaleźć swoje miejsce w życiu.
 
Zmiany terminu rekrutacji PDF Drukuj
W związku z zagrożeniem koronawirusem uległy zmianie terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, w roku szkolnym 2020/2021 do klas I publicznych szkół podstawowych.
Szczegóły w są dostępne w załączniku. docx 11.79 KB
 
KARTKA DLA MEDYKA PDF Drukuj
piątek, 03 kwietnia 2020 12:18
 Trwa ogólnopolska akcja – KARTKA DLA MEDYKA. Również uczniowie naszej szkoły z klasy 1A  i 5A wykonali bardzo wyjątkowe
Więcej…
 
Kanały sensoryczne PDF Drukuj
piątek, 03 kwietnia 2020 11:59
kanały sensoryczne1

kanały sensoryczne 2
 
e- prezentacja z ciekawą pracą plastyczną PDF Drukuj
czwartek, 02 kwietnia 2020 11:10
https://view.genial.ly/5e7a4a17f9dc210d8ad34cc6/presentation-praca-plastyczna-by-ilonazurek
 
Światowy Dzień Autyzmu PDF Drukuj
czwartek, 02 kwietnia 2020 11:05 

 
Komunikacja interpersonalna PDF Drukuj
środa, 01 kwietnia 2020 10:47
Komunikacja interpersonalna ppt 1.19 MB
 
"Razem dla Autyzmu" PDF Drukuj
środa, 01 kwietnia 2020 10:37
Biblioteka i świetlica szkolna ZSO 5 w  Sosnowcu oraz Fundacja "Dr Clown" Oddział Sosnowiec zapraszają gorąco do udziału w akcji  z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, na znak solidarności z osobami ze spectrum autyzmu.
Więcej…
 
Higiena psychiczna PDF Drukuj
wtorek, 31 marca 2020 23:31
Higiena psychiczna
 
Świetlicowe SOS dla Rodziców - cz. 2 PDF Drukuj
wtorek, 31 marca 2020 23:27
Temat: Rozbójnicy i rycerze.


Przychodzi taki czas w życiu naszych pociech, szczególnie chłopców, że zaczynają biegać po mieszkaniu wyłącznie z patykami, strzelbami i łukami. Prawdopodobnie te atrybuty kojarzą im się z mocą i siłą. Ulubione zabawy, to bitwy, walki i wojna. Czy to oznacza, że należy kupować dzieciom dowolne rekwizyty, które pomogą im w takich zabawach? Zdania oczywiście są podzielone. My osobiście nie preferujemy zabawek militarnych, ale zabawa w siłowanie się czy walkę, a nawet symboliczna broń z klocków lub patyka jest dopuszczalna. W bajkach, grach człowiek uzbrojony, to synonim człowieka silnego, odważnego i dzielnego. Po prostu nie jesteśmy w stanie całkowicie takich zabaw wyeliminować, natomiast niezwykle ważne jest, aby dzieciaki walcząc nie zrobiły sobie krzywdy. Według psychologów zabawa w walkę nie wyzwala w dzieciach agresji. Ich złe zachowania mają zazwyczaj inne podłoże, między innymi: zbyt dużo gier komputerowych, telewizji, surowe wychowanie czy brak zainteresowania ze strony dorosłych.
Więcej…
 
Ksztalcenie na odleglość poradnik dla szkoł MEN PDF Drukuj
poniedziałek, 30 marca 2020 13:33
Ksztalcenie_na_odleglosc_–_poradnik_dla_szkol pdf 1010.13 KB
 
BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY W INTERNECIE PDF Drukuj
poniedziałek, 30 marca 2020 13:28
Internet jest jednym z podstawowych źródeł informacji i komunikacji do którego dostęp mają niemal wszystkie dzieci w wieku szkolnym. Jednak wraz ze wzrostem dostępności nowoczesnych technologii zwiększa się również skala zagrożeń.
Więcej…
 
Prezent- niespodzianka PDF Drukuj
poniedziałek, 30 marca 2020 13:24
 Udział uczniów i ich rodziców w akcjach charytatywnych, organizowanych przez naszą szkołę, to już tradycja. Pod hasłem: Prezent niespodzianka, od kilku lat zbieramy artykuły
Więcej…
 
LASY AMAZONII – PŁUCA ŚWIATA PDF Drukuj
piątek, 27 marca 2020 10:54
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „LASY AMAZONII – PŁUCA ŚWIATA”- termin nadsyłania prac przedłużono do 30 kwietnia 2020 roku. W związku z zamknięciem szkół spowodowanym zagrożeniem koronawirusem przedłużamy termin nadsyłania prac na konkurs do 30 kwietnia 2020 roku. Liczy się data stempla pocztowego. Jednocześnie zastrzegamy sobie możliwość kolejnych zmian niezależnych od organizatorów.
 
Ogólne zasady zdalnego nauczania w ZSO nr 5 PDF Drukuj
środa, 25 marca 2020 13:01
Szanowni Rodzice
Od dzisiaj tj. 25.03.2020 wchodzi w życie Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej
w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
W rozporządzeniu wskazano, że nauczanie na odległość może być realizowane z użyciem:
• materiałów i funkcjonalności Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej udostępnionej przez MEN (www.epodreczniki.pl),
• materiałów dostępnych na stronach internetowych urzędu obsługującego MEN, stronach internetowych jednostek podległych temu ministrowi lub przez niego nadzorowanych, w tym na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych,
• materiałów prezentowanych w programach publicznej telewizji i radiofonii innych zaakceptowanych przez dyrektora (§ 2 pkt 1 rozporządzenia MEN).
W rozporządzeniu dopuszczono nakładanie na uczniów obowiązku zapoznania się z przesłanym materiałem, co uczeń powinien potwierdzić w ustalony sposób, a jego aktywność powinna stanowić podstawę do wystawienia oceny bieżącej (§ 2 pkt 2 rozporządzenia MEN).
Dodatkowo w przypadku dzieci objętych edukacją wczesnoszkolną, wczesnym wspomaganiem rozwoju, zajęciami rewalidacyjnymi , z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym lub z niepełnosprawnościami sprzężonymi należy informować rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko w domu (§ 2 pkt 4 rozporządzenia MEN).
W związku z powyższym:
1. Zajęcia prowadzone będą za pomocą dowolnej formy komunikacji zdalnej (np. e-mail, strona www, platforma e-learningowa, komunikatory, dziennika elektronicznego).
2. Nauczanie na odległość może być realizowane z użyciem:
materiałów i funkcjonalności Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej udostępnionej przez MEN (www.epodreczniki.pl),materiałów dostępnych na stronach internetowych urzędu obsługującego MEN, stronach internetowych jednostek podległych temu ministrowi lub przez niego nadzorowanych, w tym na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych, materiałów prezentowanych w programach publicznej telewizji i radiofonii.
3. Materiały przygotowane przez nauczyciela przekazywane będą dla każdej z klas, zgodnie z opracowanym harmonogramem zamieszczonym na stronie internetowej szkoły.
4. Nauczyciel zobowiąże uczniów do obowiązku zapoznania się z przesłanym materiałem oraz potwierdzenia jego aktywności (w ustalony indywidualnie sposób). Będzie to stanowić podstawę do wystawienia oceny bieżącej.
5. W przypadku dzieci objętych edukacją wczesnoszkolną, wczesnym wspomaganiem rozwoju, zajęciami rewalidacyjnymi, dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym lub z niepełnosprawnościami sprzężonymi nauczyciele będą informować rodziców informować rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko w domu
6. Narzędziem w zakresie monitorowania postępów uczniów jest dziennik elektroniczny. Za jego pośrednictwem uczniowie mogą być zobligowani do przekazywania zdjęć/skanów wykonanych prac.
7. Sposób przekazywania zdjęć/skanów wykonanych prac będzie ustalony indywidualnie z nauczycielem uczącym.

Bardzo proszę, aby Państwo zwrócili uwagę, czy wszyscy odbierają maile i wykonują zadania.
W tym trudnym dla wszystkich czasie ważna jest współpraca. Dlatego też proszę Państwa o wsparcie.

Dyr Iwona Chęcińska
 
REKRUTACJA 2020 PDF Drukuj
ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ Szkoły Podstawowej NA ROK SZKOLNY 2020/2021
Szanowni Rodzice,
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 38 im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu, ul. Boh. Monte Cassino 46, uprzejmie informuje, iż dnia 2 marca 2020 r. rozpoczyna się zgłaszanie uczniów do klas I szkoły podstawowej zamieszkałych w obwodzie naszej szkoły oraz rekrutacja dla dzieci spoza obwodu, jeśli szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami.
Zakończenie naboru do szkoły nastąpi w dniu 12 marca 2020 r.

Więcej…
 
Harmonogram przesyłania materiałów edukacyjnych PDF Drukuj
środa, 25 marca 2020 00:00
Harmonogram przesyłania materiałów edukacyjnych docx 14.07 KB
 
Świetlicowe SOS dla Rodziców PDF Drukuj
wtorek, 24 marca 2020 22:55
Bycie rodzicem nie jest łatwe, ale bycie dzieckiem również takie nie jest. Obie strony mają ze sobą sporo kłopotów na co dzień. Co zatem w wyjątkowej sytuacji, kiedy zmuszeni jesteśmy przebywać ze sobą niemal 24 godziny na dobę? Najlepsze rozwiązanie to jak zawsze zachować spokój i zmierzyć się z tym niewyobrażalnym wyzwaniem, które przygotowało dla nas życie. My, nauczyciele, pomożemy! Dlatego w tym niełatwym okresie, pełnym stresu i frustracji, przygotowaliśmy coś specjalnie dla Was - Rodziców. Zapraszamy do naszego świetlicowego poradnika, w którym postaramy się przekonać Państwa, cytując tytuł książki psycholożki i dziennikarki Justyny Dąbrowskiej, że „nawet z dziećmi może być przyjemnie”.Dzisiejszy temat: Dzieciństwo służy do zabawy.Jak zapewne Państwo wiedzą zabawa jest przejawem aktywności, pełni bardzo istotną funkcję w różnych okresach życia człowieka, a przede wszystkim w jego dzieciństwie. Zajmuje tak znaczną część życia dziecka, że często nie dostrzegamy jej znaczenia. A przecież odgrywa ogromną rolę na różnych płaszczyznach rozwoju:
Więcej…
 
Wspomnienie z Addvantage Award Ceremony w Ambasadzie Brytyjskiej PDF Drukuj
wtorek, 24 marca 2020 01:46
AAC - zdjęcia z gali 110 stycznia 2020 roku na zaproszenie Briitish Council w Warszawie do Ambasady Brytyjskiej w Warszawie przybyli przedstawiciele najlepszych, wyróżniających się szkół i instytucji uczestniczących w partnerskim programie Addvantage. Jako, że nasza szkoła znalazła się w tym elitarnym gronie, ZSO nr 5 w Sosnowcu reprezentowały: p. Dyrektor Iwona Chęcińska oraz Magdalena Nycz, koordynująca egzaminacyjny program Addvantage w naszej placówce.
Więcej…
 
Jak zachęcić dziecko do nauki PDF Drukuj
poniedziałek, 23 marca 2020 23:54

Jak rodzice mogą postępować, aby zachęcić dzieci do nauki?


- WSPIERAJ, ALE NIE WYRĘCZAJ

Rodzice nie muszą na nowo uczyć się tego, co dziecko w szkole. Naukę pozostawmy dzieciom. Rodzice powinni wspierać. Częstym problemem jest odrabianie prac domowych. Pomagając w odrabianiu prac domowych rodzice nie powinni robić tego za dziecko. Należy małymi krokami wdrażać dziecko do samodzielnej pracy. W procesie uczenia się ważną rolę odgrywa samokontrola wykonanej pracy. Chodzi w niej o to, aby dziecko samo odkryło swoje błędy i samo je poprawiło. Należy dziecko przyzwyczajać do podejmowania wysiłku, do pokonywania trudności, wtedy uwierzy we własne siły i możliwości.

Więcej…
 

Biuletyn informacji publicznej

Reklama

Ewaluacja - Raport

Reklama

Projekt „Nasze nowe możliwości"

Reklama

Projekt „Poszerzamy możliwości"

Reklama

Europejski Fundusz Społeczny

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Statystyka Odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3059
mod_vvisit_counterWczoraj3583
mod_vvisit_counterW tym tygodniu29246
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu37881
mod_vvisit_counterW tym miesiącu19971
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu136944
mod_vvisit_counterWszystkich odwiedzin4789086

Aktualnie: gości 49, 
botów 5 połączonych
IP gościa: 3.235.30.155
 , 
Dziś jest 05 Kwi 2020